dir->/media/actions/xii-zvitno-vyborcha-konferentsiya-vbo-vseukrayins`ka-merezha-lzhv-startuvala-den`-1/

24 листопада 2014 року стартувала XII звітно-виборча конференція ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ». З першого дня конференція видалась насиченою як на наповнення, так і на емоції: привітальні слова, відеозвіт команди Координаційної Ради, Наглядової Ради, відео-подяка пересічних українців для людей, які борються за життя ВІЛ-позитивних в АТО, прийняття кандидатів у члени Мережі ЛЖВ та нагородження кращих членів Мережі ЛЖВ за 2014 рік.

Традиційно конференція розпочинається з вшанування померлих ВІЛ-позитивних людей хвилиною мовчання, яка цього річ була особливо драматичною після пережитого складного року для українців.

Привітальними словами відкрили конференцію голова Координаційної ради Мережі Володимир Жовтяк, директор UNAIDS в Україні Яцек Тишко, голова Наглядової Ради Алла Щербінська та особливо було приємно, що на відкритті учасників з усіх регіонів України привітали представники Львівської обласної державної адміністрації та Мерії міста Львова.

Володимир Жовтяк представив річний звіт голови Координаційної Ради Мережі ЛЖВ, зосередивши свою промову на питаннях стратегічних цілей та завдань Мережі. Звіт Наглядової Ради представила професор Алла Щербінська. Діяльність центрального офісу Мережі за 2014 рік представила заступниця директора виконавчого Ганна Шевченко. Іриною Борушек, старший радник з наглядової діяльності та управління ризиками, були висвітлені результати діяльності спільноти ЛЖВ в національній раді з питань протидії ВІЛ/СНІДу та туберкульозу.

Особливою подякою відзначили людей, які на території воєнного конфлікту попри небезпеку для свого власного життя, продовжують працювати на благо іншим – постачають своїми силами препарати для ВІЛ-позитивних під мінометним обстрілом, допомагають людям виїхати із зони бойових дій, забезпечують продуктами харчування, допомагають тим, хто лишився поза увагою людей – ув’язненим. Учасники конференції аплодували стоячи та зі сльозами на очах – сльозами гордості за сміливих та непохитних колег та друзів, вірних людям, та із сумом за пережите. Спеціально для подяки було знято зворушливе відео, де звичайні, пересічні українці кажуть своє «Дякую!» для тих, хто рятує ВІЛ-позитивних в АТО.

Продовженням щільної адженди Конференції стали інтерактивні роботи в секціях:

- Цілі регіонального розвитку 2015 року (фасилітатор: Олена Газіова, керівник відділу регіонального розвитку, Мережа ЛЖВ)

- Протидія стигмі та дискримінації ЛЖВ та груп найвищого ризику: спроможність ВІЛ-сервісних організацій (Оксана Брижовата та Олександра Виноградова, керівник та старший фахівець відділу інноваційних програм, Мережа ЛЖВ)

- Поведінкові практики серед ВІЛ-позитивних дорослих (Тетяна Сосідко, старший фахівець відділу моніторингу та оцінки, Мережа ЛЖВ)

- Реформа системи охорони здоров’я (Володимир Курпіта, експерт Стратегічної дорадчої групи з питань реформування охорони здоров’я України)

- Зона АТО: виклики, наслідки, варіанти вирішення проблем (Олександр Гатіятуллін, старший фахівець з адвокації, Мережа ЛЖВ)

- Кращі практики проекту RESPOND: Мотиваційне консультування як компонент профілактичних програм для засуджених (Дмитро Михайленко, Марина Маневська та Олег Логін, проект RESPOND).

Інтригою дня, яку готувала та анонсувала команда відділу регіонального розвитку – Олена Газізова, Наталія Ковнір (ідеолог ініціативи), Ангеліна Губська та Віталій Ткачук – стала МАПА УКРАЇНИ «Яскрава Мережа». Полотно розміром 3х4 м буде наповнене фрагментами, що контурами повторюють форму областей України. Десять команд об’єднали представників різних регіонів, перед якими стояло завдання зобразити на відповідному клаптику запропонований їм регіон так, я вони його бачать. Головною ціллю дійства було єднання через мистецтво.

Лейтмотивом першого дня конференції стало чергове підтвердження, що цінністю Мережі ЛЖВ є люди.

Фото XII звітно-виборчої конференції Мережі ЛЖВ переглядайте на нашій сторінці у фейсбуці: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.715849788502324.1073741925.161266363960672&type=3