dir->/media/actions/vykladannya-temy-tolerantnosti-do-patsientiv-z-vil-u-medychnykh-universytetakh-ukrayiny/

У рамках реалізації проекту RESPECT: «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику (ГНР) в медичних закладах України», що впроваджується Мережею ЛЖВ за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), 17 та 18 грудня 2014 р., в м. Києві відбувся тренінг для тренерів «Формування толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ, та представників груп найвищого ризику серед медичних працівників», участь в якому взяли викладачі всіх медичних університетів України. Тренінг мав на меті сприяти формуванню в учасників знань, умінь та навичок щодо викладання студентам медичних університетів теми толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ (ЛЖВ), та представників груп найвищого ризику (ГНР) для надання якісних послуг та зниження стигматизації, пов’язаної з ВІЛ.

Тренінг відбувся за ініціативи проекту RESPECT, та за активної підтримки Ірини Павлівни Колеснікової, завідуючої опорної кафедри епідеміології Національного медичного університету імені О.О. Богомольця, яка переконана в тому, що краща профілактика стигматизації та дискримінації пацієнтів з боку медичного персоналу – це якісна підготовка спеціалістів ще на етапі до дипломної підготовки лікарів.

Учасники тренінгу для тренерів зазначили, що більшу частину матеріалу програми тренінгу будуть використовувати у навчанні студентів під час вивчення ВІЛ-інфекції, а особливо тематичний блок «Стигма та дискримінація, пов’язана з ВІЛ». Всі учасники зазначили, що особливою перевагою представленого матеріалу є інтерактивна форма проведення, що особливо цікаво для студентів та самих викладачів.

Ми вдячні всім учасникам за такий насичений дискусіями тренінг, та особливо за небайдужість до теми ВІЛ-інфекції, і особливо бажання формувати толерантність до пацієнтів у майбутніх лікарів України.

1.jpg

Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст є відповідальністю ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» і не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

Киев Тренинг 349 (2).jpg