dir->/media/actions/vy-vidchuvaete-zapakh-koruptsiyi-todi-my-ydemo-do-vas/

Розвинути навички у напрямку антикорупційного моніторингу державних закупівель ліків проти ВІЛ та туберкульозу для активістів та журналістів взялись експерти провідних організацій: Центру протидії корупції, Мережі людей з ВІЛ, Transperency Intrenational Ukraine, видання «Наші гроші».

Три дні напередодні Дня незалежності України громадські активісти, активісти Автомайдану, журналісти, представники контролюючих державних органів отримали нові основні ідеї щодо покращення державних закупівель лікарських засобів.

Навчання розпочали із загального огляду процесу організації державних закупівель, причин потенційної затримки, досвіду з оскаржень дій МОЗ до АМКУ. З перших уст провів майстер-клас по роботі з веб-порталом "Державні закупівлі", його переваги, сервіс пошуку та відстеження держзакупівель, Максим Ковбасенко, начальник відділу інформаційної роботи та розміщення інформації на веб-порталі "Зовнішторгвидав України".

IMG_9562_resize.JPG

Тренер від Центру протидії корупції (ЦПК) Олена Щербан описала основні кейси корупційних порушень у закупівлях 2013-2014 рр., штучні затягування закупівель. А також надала розгорнуту інформацію щодо типових порушень та зумовлених корупцією проблем під час державних закупівель лікарських засобів для лікування ВІЛ та ТБ.

IMG_9592_resize.JPG

Сергій Кондратюк, керівник юридичного відділу Мережі людей з ВІЛ навчив учасників базовим навичкам пошуку референтних цін для порівняння та наглядно продемонстрував джерела цінової інформації (GF PQR, MSF, WHO ціни, референтні ціни). А разом із Олегом Свентухом, юристом відділу адвокації Мережі людей з ВІЛ, провели огляд додаткових ключових факторів, які впливають на вартість АРВ/ТБ препаратів та потенційних стратегій роботи з ними, міжнародних джерел інформації. Розповідали про патентні монополії, ПДВ, додатковий імпортний збір, логістичні витрати (держпідприємства) тощо.

IMG_9600_resize.JPG

IMG_9647_resize.JPG

Як працювати з державними реєстрами інформації для пошуку інформації щодо учасників торгів, їх структури власності: пошуки у реєстрах ЄДРПОУ, іноземних реєстрів юридичних осіб деяких юрисдикцій (Кіпр і т.д.) тощо навчала учасників Антоніна Волкотруб, фінансовий директор ЦПК.

Зачепили актуальну тему електронних закупівель та розглянули їх, як механізм для підвищення ефективності та прозорості державних закупівель. Фасилітатором цього напряму був Віктор Нестуля з Transparency International Ukraine (Трансперенсі Інтернейшнл).

На тренінгу значну частину присвятили тематиці PR–компоненту та ролі журналістів у боротьбі з корупцією. Олександра Устінова, експерт з комунікацій, розглянула з учасниками тему PR кампаній, спрямованих на боротьбу з корупцією. Алгоритм журналістського розслідування корупційної ситуації розповів Олексій Шалайський, головний редактор видання «Наші гроші».

Презентації:

  Віктор Нестуля. Електронні закупівлі.

Олег Свєнтух. Ціноутворення пдв, додат збір, логістика.

Савчук Тарас. Закупівлі глобального фонду.

Сергій Кондратюк. Вплив патентів на ціни на АРВ.

Сергій Кондратюк. Пошук референтних цін.