dir->/media/actions/vseukrayins`ka-rada-tserkov-u-protydiyi-epidemiyi-vil-snidu-v-umovakh-gumanitarnoyi-kryzy-v-ukrayini/

Сьогодні, 11 лютого 2015 року, відбулась нарада Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій (ВРЦіРО) за ініціативи ГО «Elios-Милість» та Громадської ради з питань співпраці з релігійними організаціями та Міністерством охорони здоров’я та за сприяння Об’єднаної програми ООН зі СНІДу (ЮНЕЙДС).

Метою наради стало обговорення ситуації з ВІЛ/СНІДу в Україні та визначення ролі та головних напрямків діяльності церков і релігійних організацій в умовах гуманітарної кризи.

З привітальними промовами до учасників наради звернулись Євстратій Зоря, Архієпископ Чернігівський і Ніжинський, УПЦ КП, та Віней Салдана, Регіональний директор Об’єднаної Програми ООН з ВІЛ/СНІД (ЮНЕЙДС) у Східній Європі та Центральній Азії. Пан Салдана наголосив на необхідності соціальної та моральної підтримки ВІЛ-позитивних людей та звернув увагу, що глобальні цілі, а саме нуль нових випадків, нуль смертей, будуть досягнені лише у випадку фокусу на подоланні дискримінації щодо людей з ВІЛ-статусом.

errasfs.jpg
З оглядом діяльності церков і релігійних організацій в рамках виконання Стратегії ВРЦіРО щодо подолання епідемії ВІЛ/СНІДу виступили отець Роман Савченко, Українська Християнська Євангельська Церква, та отець Андрій Нагірняк, Українська Греко-Католицька Церква.

Активний громадський сектор представили Дмитро Шерембей, голова правління БО «Пацієнти України», та Сергій Дмитрієв, керівник відділу адвокації, «Всеукраїнська Мережа людей, які живуть з ВІЛ».

Сергій Дмитрієв: «Цінною є участь Церкви у догляді та підтримці ВІЛ-позитивних людей особливо у теперішній кризисний час. Коли людині погано, боляче та важко, вона звертається до Бога, іде в Церкву. І важливо у цей момент людину підтримати духовно та надати інформацію про лікування антиретровірусною терапією, про місця, куди звертатись тощо. Наша ціль – всі люди з ВІЛ-статусом отримують лікування. Це стане можливим при об’єднанні зусиль.»

Дмитро Шерембей: «Коли потрібно гасити пожежу, дуже складно гасити одним відром води одній людині. Чим більше буде людей, чим більше буде відер, тим швидше можна погасити пожежу. Через об’єднання наших зусиль, коли Церква доносить людині інформацію, що завдяки лікуванню вона може жити далі, мати сім’ю, народжувати дітей, отримати освіту, ходити в церкву, ми перестанемо втрачати людей в Україні. І у результаті зупинимо епідемію в Україні. Наше завдання – виявити максимальну кількість людей з ВІЛ, забезпечити їх необхідним лікуванням та досягти того, щоб люди не потрапили у зону ризику. Тоді в Україні історія СНІДу буде закрита.»

Підготовлено Людмилою Гавриш, фахівець із зв'язків з громадськістю та пресою Мережі ЛЖВ.