dir->/media/actions/vpershe-zapustyt`sya-komunikatsiyna-platforma-dlya-lzhv-shcho-ob-ednae-skhidnu-zakhidnu-evropu-ta-ts/


Вперше запуститься комунікаційна платформа для людей, які живуть з ВІЛ, об’єднавши сили, досвід та можливості 53-ох країн Східної, Західної Європи та Центральної Азії.

12-13 лютого 2015 року Володимир Жовтяк, президент Східноєвропейського та Центральноазійського об’єднання ЛЖВ (ВЦО) та голова Координаційної ради Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ, взяв участь у координаційній зустрічі (м. Амстердам) щодо запуску Європейської комунікаційної платформи для людей, які живуть з ВІЛ.

У даний час є велика кількість онлайн-ресурсів для людей, які живуть з ВІЛ, у Європі. Однак немає організації чи платформи, яка об’єднувала б загальні зусилля та можливості. Під час однієї з конференцій представники ВЦО, Європейської групи з лікування СНІДу (EATG), ВІЛ в Європі (HiE) і Всесвітньої мережі людей, що живуть з ВІЛ (GNP +) зібрались для обговорення необхідності створення об’єднуючої європейської комунікаційної платформи (ЄКП).

ЄКП спрямована на те, щоб стати спільною платформою для організацій та окремих осіб, з метою надання можливості обмінюватися інформацією та співпрацювати, не несучи при цьому витрат на створення організації.

За словами Володимира Жовтяка: «Всеукраїнська мережа ЛЖВ займає лідируючу позицію у співпраці з Платформою – маючи прямий доступ до клієнтів, Мережа доноситиме до організацій-учасників ЄКП проблеми, що актуальні для конкретних людей, та піднімаючи важливі питання, що стосуються України – адвокація, захист прав людини, трудове законодавство у контексті ВІЛ тощо».

Така спільна платформа полегшить комунікації та не намагатиметься дублювати вже існуючі сайти, такі як Європейська дія зі СНІДу (AiDSAction Europe) та Національний довідник зі СНІДу (AiDSAction Europe і National AIDS Manual/AIDSMAP). Насправді платформа буде розвивати і зміцнювати робочі партнерські відносини з активними групами спільноти, і в той же час дозволить мати уявлення про пріоритети спільноти людей, які живуть з ВІЛ, у європейських країнах, незалежно від мови. Уже на сьогодні 250 організацій подали заявки на вступ до Платформи після її запуску.