dir->/media/actions/vklad-merezhi-u-pislyadyplomnu-osvitu-simeynykh-likariv/

В рамках проекту RESPECT розроблено та видано навчально-методичний посібник для викладачів «Ведення пацієнта з ВІЛ-інфекцією/СНІДом сімейним лікарем», який є керівництвом для викладача циклу тематичного удосконалення, навчальний план та уніфікована програма якого затверджені вченою радою НМАПО імені П. Л. Шупика від 13.05.2015 р.

Цикл розрахований на лікарів загальної практики – сімейних лікарів, а також на дільничних терапевтів та дільничних педіатрів.

Оксана Брижовата, Директор проекту RESPECT, додає про значимість цієї діяльності: «Основна мета створення навчального посібника - посилення знань сімейних лікарів в цілому про ВІЛ-інфекцію, запобігання та зменшення стигми і дискримінації, пов'язаної з ВІЛ, по відношенню до ЛЖВ та представників ГНР, з числа пацієнтів. Посилення ролі сімейного лікаря в протидії епідемії ВІЛ/СНІД в Україні, сьогодні, один з найголовніших етапів у виконанні національних та міжнародних стратегій у напрямку контролю над епідемією».

logotip.jpg

Навчально-методичний посібник для викладачів «Ведення пацієнта з ВІЛ-інфекцією/СНІДом сімейним лікарем» підготовлений відповідно до принципів доказової медицини і має забезпечити засвоєння сімейними лікарями принципів діагностики та лікування ВІЛ-інфекції, опортуністичних захворювань, сприяти набуттю вміння щодо консультування ВІЛ-інфікованих пацієнтів, оволодінню методикою проведення ДКТ, та недопущення стигматизації та дискримінації представників груп найвищого ризику і людей, які живуть з ВІЛ.

Програма циклу ТУ складається з 5-ти основних розділів:

1. «Сучасні підходи до етіології, епідеміології та патогенезу ВІЛ-інфекції. Клінічна класифікація ВІЛ-інфекції»;

2. «Нормативно-правова база у сфері ВІЛ-інфекції/СНІДу. Консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію»;

3. «Загальні підходи до АРТ, лікування та профілактики опортуністичних інфекцій»;

4. «Організація медичного нагляду за вагітними ВІЛ-позитивними жінками, за дітьми, які народжені ВІЛ-позитивними матерями, а також проведення диспансерного нагляду за ВІЛ-позитивними пацієнтами та надання їм паліативної допомоги»;

5. «Стигматизація та дискримінація при роботі з ВІЛ-позитивними пацієнтами».

Матеріали до тем, презентації та інші інформаційні матеріали для викладачів та учасників містяться на флеш-накопичувачі, який доданий до побідника.

Протягом 2015 року проектом RESPECT було підготовлено представників всіх кафедр сімейної медицини післядипломної освіти лікарів в Україні для подальшого викладання презентованого циклу. Всі кафедри будуть забезпечені посібниками у найближчий час.

ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» висловлює окрему подяку ДУ «Український центр контролю за соціально небезпечними хворобами МОЗ України» за участь і підтримку в розробці даного посібника.

Проект RESPECT: «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику (ГНР) в медичних закладах України», що впроваджується Всеукраїнською благодійною організацією «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст є відповідальністю ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» і не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

12351077_1534266240219518_1692815164_n_новый размер.jpg

3.jpg

111_новый размер.jpg