dir->/media/actions/vil-servis-aktyvno-prodovzhue-robotu-v-krymu/

Кримське відділення Мережі ЛЖВ продовжує активну роботу, як АНО соціальних послуг «Пацієнти Криму».

Незважаючи на складну політичну та економічну ситуацію в країні, війну на Сході України та незавершене питання щодо окупованого Криму, організації, які знаходяться на відповідних територіях, продовжують свою діяльність.

Раніше «Всеукраїнська Мережа людей, які живуть з ВІЛ» (Мережа ЛЖВ) надавала оперативну інформацію щодо роботи ВІЛ-сервісних організацій на території АТО та ситуацію з доступу до лікування та послуг. Сьогодні надаємо інформацію про діяльність Кримського відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом (ЛЖВ)».

Кримське відділення Всеукраїнської Мережі ЛЖВ працювало в штатному режимі на території Криму до 31 грудня 2014 року – саме цей період був визначений місцевою владою як «перехідний», протягом якого організації з українською реєстрацією мали право легально працювати. З 01 січня 2015 року на території Криму всі організації повинні бути зареєстровані згідно «місцевого» законодавства. Тому для організації безперервного надання послуг з догляду та підтримки ВІЛ-позитивним людям на території Криму у 2014 році ініціативною групою КО ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» було прийнято рішення про реєстрацію нової організації (фактичного правонаступника відділення) – Автономна некомерційна організація (АНО) соціальних послуг «Пацієнти Криму».

АНО соціальних послуг «Пацієнти Криму» була зареєстрована у грудні 2014 року, що дозволило оперативно вести комунікації з усіма діючими партнерами щодо переукладання договорів. Переговори значно ускладнила та ситуація, що не всі державні установи Криму змогли перереєструватися та перейти на нові стандарти ведення діяльності.

Успіхи організації АНО соціальних послуг «Пацієнти Криму» (раніше - Кримське відділення Мережі ЛЖВ):

Ще у 2004 році КО ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» на основі пільгової оренди взяло приміщення для роботи центру тимчасового перебування та фізичної реабілітації для ВІЛ-позитивних людей. Організація уклала тристоронню Угоду про передачу обов'язку орендної плати за Договором оренди нежитлового приміщення між ЖЕО Київського району, КО ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» та АНО соціальних послуг «Пацієнти Криму». Укладення такої Угоди дало можливість у 2015 році зберегти та закріпити за новою організацією приміщення для роботи центру тимчасового перебування та фізичної реабілітації для ВІЛ-позитивних людей. Тобто організація зберегла своє приміщення на умовах пільгової оренди.

У кінці 2013 року КО ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» ініціювало створення Центру соціальної допомоги для ЛЖВ на території Кримського Центру СНІДу площею близько 50м.кв., уклавши відповідний договір з керівництвом Центру. У грудні 2014 року ремонт був завершений і соціальні працівники приступили до повноцінної роботи з клієнтами вже на території «свого» консультативного центру.

Влітку 2014 року КО ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» та КРУ «Центр профілактики та боротьби зі СНІДом» (Центр СНІДу) підписали протокол про наміри щодо подальшої співпраці на час перехідного періоду і до моменту перереєстрації обох сторін.

У січні 2015 року підписаний безстроковий договір про співпрацю між АНО соціальних послуг «Пацієнти Криму» і головним лікарем СНІД-центру про взаємодію та співпрацю у процесі медико-соціального супроводу ВІЛ-позитивних пацієнтів.

«Варто зазначити, що на сьогоднішній день ми – єдина організація в Криму (за винятком м. Севастополь), яка має офіційну реєстрацію та договірні відносини з профільним медичним закладом.» – зазначає Наталія Єгорова, керівник АНО «Пацієнти Криму».

При фінансуванні Глобального фонду з боротьби з ВІЛ, туберкульозом та малярією продовжують свою діяльність у Криму п'ять організацій – АНО «Пацієнти Криму» та БФ «Надія і порятунок» у м.Сімферополь, «Твоя Перемога» у м. Бахчисарай, «Гавань +» та Молодіжний центр жіночих ініціатив у м. Севастополь.

За час проведення АТО на сході України багато ВІЛ-позитивних українців перемістилися у Крим і зуткнулись з необхідністю отримання консультацій з питань отримання антиретровірусної терапії (АРТ), постановки на облік, оформленням нових документів. На сьогоднішній день співробітники вже АНО соціальних послуг «Пацієнти Криму» надають переміщеним особам соціальну, психологічну та юридичну допомогу. У жовтні 2014 року була здійснена закупівля АРТ методом прямої закупівлі. На даний час терапія є, видається у повному обсязі. Дитяче харчування для породіль видається без перебоїв і затримок у Кримському Центрі СНІДу.

У разі надходження інформації або запитів на допомогу з Криму можна перенаправляти клієнтів безпосередньо на керівника Наталю Єгорову crimea.plwh@gmail.com, а також можна дзвонити за місцевими номерами телефонів:

Теляєва Юлія, старший фахівець з соціальної роботи +7 (979) 797 8830

Трифонова Марія, заступник керівника організації +7 (978) 856 7226

Номер Консультаційного центру для ЛЖВ, що на вул. Р. Люксембург 27а: +7 (978) 856 01 65


Підготовлено Людмилою Гавриш, фахівець із зв'язків з громадськістю та пресою Мережі ЛЖВ, за наданою інформацією Наталії Єгорової, керівника АНО соціальних послуг «Пацієнти Криму».