dir->/media/actions/vil-pozytyvni-zhinky-ukrayiny-razom-z-zhinkamy-z-11-krayin-skhidnoyi-evropy-ta-tsentral`noyi-aziyi-p/

25 листопада, об 11.30, в Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства над жінками, в інформаційній агенції УНІАН, за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 4, відбудеться прес-конференція, присвячена першій міжнародній ініціативі жінок, які живуть з ВІЛ, спрямованій на протидію гендерному насильству. Ініціатором спільної кампанії виступила Євразійська Жіноча мережа зі СНІДу. Заходи пройдуть під єдиним слоганом «Насильству немає виправдання» та охоплять 11 країн Східної Європи та Центральної Азії: Україну, Естонію, Білорусь, Росію, Молдову, Грузію, Вірменію, Таджикистан, Казахстан, Киргизстан, Узбекистан. Кампанію в Україні підтримала Всеукраїнська благодійна організація «Позитивні жінки».  

Насильство є ключовим фактором ризику інфікування ВІЛ у жінок, у тому числі секс-робітниць, жінок, що вживають наркотики, трансгендерних та інших жінок. Глобальні та регіональні оцінки насильства щодо жінок і пов'язаних з ними наслідків для здоров'я показують, що це є значною проблемою. За даними ВООЗ, майже третина всіх жінок піддавалися фізичному та/або сексуальному насильству з боку своїх партнерів, і майже 40 відсотків усіх вбивств жінок у всьому світі вчинені їх партнерами. В Україні щорічно насильницькою смертю вмирає в середньому тисячу жінок - близько трьох жінок у день.

ВІЛ-позитивні жінки виступають проти насильства, тому що:

      Насильство щодо жінок - це порушення прав людини.

      Жінки, що піддаються насильству, входять до групи підвищеного ризику до інфікування ВІЛ.

      Жінки, що живуть з ВІЛ, та уразливі до ВІЛ, частіше піддаються насильству.

      Насильство знижує ефективність заходів у відповідь на епідемію ВІЛ та СНІД, оскільки обмежує доступ до необхідних послуг.

 

У прес-конференції братимуть участь:

  • Олена Стрижак, національна координаторка кампанії в Україні, заступниця голови правління ВБО «Позитивні жінки»;
  • Олена Єщенко, кандидат медичних наук, доцент, лікар акушер-гінеколог вищої категорії, експерт з питань репродуктивного здоров'я та ВІЛ-інфекціі;
  • Константин Каланча Радник ЮНЕЙДС з питань прав людини, гендера та мобілізації спільнот;
  • Ольга Руднєва, виконавча директорка Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД»;
  • Віра Варига, координаторка по роботі із жінками КМВ «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ».

Додаткова інформація:

Заходи в Україні охоплять 25 міст: Київ, Рівне, Одеса, Південне, Балта, Болград, Біляївка, Кодима, Котовськ, Комінтернівське, Житомир, Новоград-Волинський, Бердичів, Коростень, Суми, Черкаси, Київ, Кіровоград, Миколаїв, Чернігів, Запоріжжя, Краматорськ та Кривий Ріг.

 

Основні заходи:

      Проведення прес-конференцій та/або круглих столів, вуличних акцій, флеш-мобів.

      Організація дискусійних, творчих і навчальних майданчиків на тему гендерного насильства: міні-тренінги, жіночі клуби, живі бібліотеки, заняття з арт-терапії, фото-сесії для жінок, які пережили насильство, соціальні кіно-клуби; монтування та демонстрація соціальних відео-роликів; проведення соціальних опитувань.

      Розповсюдження друкованих матеріалів на тему гендерного насильства та інформації про пункти надання допомоги.

      Створення, друк та розповсюдження буклету з історіями жінок, яких торкнулася епідемія ВІЛ, та які пережили насильство.

      Проведення інформаційної кампанії в соціальних мережах.

 

Додаткову інформацію щодо заходів по кожному місту можна знайти на сайті ВБО «Позитивні жінки» www.women-union.org.ua

 Гендер, насильство та ВІЛ. Україна.  Аналітична записка

Компанія в Україні

Контактна особа: Аліна Ярославська, +38 (067) 630-35-34, linayaroslavska@gmail.com