dir->/media/actions/vidkryttya-tret`ogo-viddilennya-v-ukrayini-dlya-vil-pozytyvnykh-zasudzhenykh-na-zhytomyrshchyni/

Відкриття третього відділення в Україні для ВІЛ-позитивних засуджених на Житомирщині

9 вересня 2014 року відбулося урочисте відкриття багатопрофільної лікарні при Райківській виправній колонії управління Державної пенітенціарної служби України (ДПтСУ) в Житомирській області (№73).

Це відкриття є важливою новиною для спільноти людей, які живуть з ВІЛ, адже у цій лікарні відкрито відділення для ВІЛ-позитивних засуджених. Відділення створене з нуля, і являється всього лиш третім такого типу у всій Україні.

Відтепер у лікарні на 160 ліжок при Райківській виправній колонії (№73) буде надаватись кваліфікована медична допомога засудженим з усієї України, хворим на соматичні захворювання ВІЛ-інфікованих та хворим на дерматовенерологічні захворювання, а також у терапевтичному відділенні на 80 ліжок. У штаті лікарні 33 лікаря та середнього медичного персоналу.

IMG_5330.JPG

Володимир Жовтяк, Голова Координаційної ради Мережі ЛЖВ, під час свого виступу підкреслив значимість даної події: «Відкриття даного інфекційного відділення – великий крок на шляху до створення необхідної системи надання кваліфікованої медичної допомоги уразливим групам».

Окрім представників Мережі – Вікторії Поліщук, старшого фахівця з медичних питань та Анжели Скопенко, керівника відділу супроводу лікувальних програм – були Голова ДПтСУ В.М. Палагнюк, представники правоохоронних органів та місцевого самоврядування.

Після відкриття лікарні гостям провели екскурсію і вони мали змогу побачити на власні очі, у яких умовах знаходяться засуджені, ознайомитись з організацією медичного забезпечення осіб, позбавлених волі, а також із зразками продукції, що виготовляється підприємствами установ виконання покарань області.

«Для успішного лікування тут створені усі необхідні умови. Разом з тим, робота по їх поліпшенню буде і надалі продовжуватись, і я сподіваюся, що засуджені та їх родичі належно оцінять наші зусилля», – відзначив начальник управління ДПтСУ в Житомирській області Василь Буряк.

Наша представниця Мережі ЛЖВ, Вікторія Поліщук прокоментувала візит: «Відкриття третього в Україні відділення (у виправних закладах) для надання медичної допомоги ВІЛ-інфікованим засудженим дасть змогу підвищити своєчасність медичних послуг, які надаються в установах виконання покарання, та зменшити кількість смертей від СНІДу.»

Нагадаємо, що 21 березня 2012 року була підписана Угода між Державною пенітенціарною службою України (ДПтС України) та ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» (Мережа) про реалізацію проекту за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Діяльність проекту розраховано на 5 років.

Як раніше ми зазначали, за період 2012-2013 роки протестовано 98 000 осіб, які перебувають в установах виконання покарання ДКВС України. Відповідно збільшено доступ до тестування в декілька разів, з 18,2% у 2011 році до 77,2% у 2013 році.