dir->/media/actions/vidkryte-zvernennya-do-prem-er-ministra-ukrayiny/

Шановний Арсенію Петровичу!

Громадські, благодійні та пацієнтські організації, які опікуються важко хворими України, вкрай занепокоєні ситуацією, яка склалася із забезпеченням лікарськими препаратами через непрозорі дії чиновників Міністерства охорони здоров’я (далі – МОЗ) на чолі із Міністром О. Мусієм та його першим заступником Р. Салютіним.

Звертаємося до Вас із вимогою втрутитися в процес забезпечення життєво необхідними ліками хворих українців. Інакше дії МОЗу призведуть до скорочення обсягів закупівель препаратів до 50-60%, що у свою чергу означатиме неминучу загибель десятків тисяч пацієнтів та сплеск епідемій ВІЛ, туберкульозу та вірусних гепатитів.

31. 07. 2014 р. МОЗ підготувало та внесло на розгляд Кабміну Проект постанови Кабінету Міністрів України ”Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для виконання програм та здійснення централізованих заходів з охорони здоров’я”. Проектом постанови передбачено право МОЗ коригувати кількість препаратів у сторону їх зменшення, що закуповуються на торгах одноосібно, без погодження з територіальними органами.

Хочемо повідомити, що громадські організації за власною ініціативою провели переговори із багатьма постачальниками, а саме з: AbbVie, GlaxoSmithKline, Schering-Plough, Ауробіндо Фарма Лімітед та ін. та домовилися про максимально можливе зниження цін на препарати в умовах збільшення курсу іноземних валют.

Поряд з цим, Міністр охорони здоров’я ініціює прийняття Постанови КМУ, яка дозволить безконтрольно здійснювати закупівлі препаратів у значно меншій кількості за завищеними цінами.

Як нам стало відомо, Проект постанови було внесено до порядку денного засідання Кабінету Міністрів, що відбудеться 06.08.2014 р. Дана Постанова, яка погоджена Урядовим комітетом з гуманітарних питань, може буде прийнята вже сьогодні.

Вважаємо, що це є усвідомлений злочин проти хворих українців та вимагаємо терміново запобігти його вчиненню.

У разі якщо на сьогоднішньому засіданні Кабмін затвердить дану Постанову звертаємося до Вас з проханням, вельмишановний Арсенію Петровичу, виділити з бюджету додаткове фінансування на ліки для важко хворих українців, бо інакше дії МОЗу призведуть до загибелі десятків тисяч людей в Україні.