dir->/media/actions/vidbuvsya-trening-efektyvni-pidkhody-u-roboti-z-lzhv-do-podolannya-vnutrishn`oyi-stygmy-pov-yazanoyi/

9-11 грудня 2015 р., в м. Києві, пройшов тренінг для соціальних працівників та психологів регіональних відділень ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», що впроваджують проект RESPECT.

Тренінг спрямований на посилення спроможності соціальних працівників та психологів регіональних відділень ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», що впроваджують проект RESPECT, надавати якісні та ефективні послуги ЛЖВ з питань подолання внутрішньої стигми та самодискримінації ЛЖВ.

Під час тренінгу учасники разом з тренерами мали можливість:

1. Обмінятися практичним досвідом роботи та обговорити особливості консультування клієнтів з проявами внутрішньої стигми та самодискримінації.

2. Розглянути типові проблеми у роботі з клієнтами, які переживають внутрішню стигматизацію, пов’язану з ВІЛ.

3. Обговорити причини браку мотивації з боку клієнтів в отриманні послуг зі зменшення внутрішньої стигми.

4. Розглянути форми та методи ефективної роботи з клієнтами з практики фахівців.

5. Визначити вплив професійного вигорання фахівців, які задіяні у надаванні консультаційних послуг клієнтам на їх якість.

logotip.jpg

Тренінг провели Олена Соловйова, психолог аналітичного спрямування, тренер в психологічній та соціальній сферах, автор програм для батьків та підлітків, та Віра Варига, тренер проекту RESPECT, координатор роботи з жінками Київського міського відділення Мережі, яким вдалось надзвичайно професійно розкрито тему тренінгу.

Тренінг був насичений на професійні дискусії, емоційний та чуттєвий, глибинний та, в деякій мірі, терапевтичним. В ході тренінгу учасникам демонструвались форми роботи, що можуть бути використані в роботі з клієнтами, в т.ч. й арт-терапевтичні. Через участь у практичних вправах, перегляді фільмів, з життєвими історіями ЛЖВ, та обговорення їх, занурення у власний внутрішній світ, учасники шукали відповіді на запитання: що може бути для людини ресурсами для подолання внутрішньої стигми, пов’язаної з ВІЛ? Як віднайти сенс життя після повідомлення про ВІЛ-статус? Якої саме підтримки шукають/потребують ЛЖВ?

Розуміючи природу виникнення самостигми та самодискримінуючих рішень, фахівцям буде легше надавати підтримку клієнтові, який проживає побідні почуття та переживання, а представлений широкий спектр форм та методик роботи із клієнтом в цьому контексті підсилив практичну складову механізму допомоги людям, які живуть з ВІЛ.

Проект RESPECT: «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику (ГНР) в медичних закладах України», що впроваджується Всеукраїнською благодійною організацією «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст є відповідальністю ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» і не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

WP_20151209_15_17_54_Pro_новый размер.jpg

collage_новый размер.jpgPhototastic-11_12_2015_a242a246-a6c3-4507-a492-9823fbc2b9a1_новый размер.jpg