dir->/media/actions/vidbulas`-zustrich-iz-pomichnykom-general`nogo-sekretarya-oon-z-prav-lyudyny/

29 серпня в зустрічі громадських організацій з помічником Генерального Секретаря ООН з прав людини Іваном Шимоновичем взяла участь Леся Пагуліч, старший фахівець відділу адвокації та юридичної підтримки Мережі ЛЖВ. Серед проблем, пов’язаних із військовими діями на сході України, на основі зібраної інформації від ВІЛ-сервісних організацій в Донецькій та Луганській областях була озвучена критична ситуація із наданням антиретровірусної терапії в більше ніж 10 закладах виконання покарань в Луганській та Донецькій областях. А також відсутність питної води щонайменше в трьох колоніях Донецької області. Звернули увагу на припинення видачі антиретровірусної терапії в Краснодоні, Лисичанську та Шахтарську; проблеми з запасами антиретровірусної терапії в містах Сватово, Рубіжне та Кремінна; обмежений запас АРВ-препаратів в Маріуполі з урахуванням внутрішньо переміщених осіб з територій, в яких ведуться військові дії або є їх загроза, а також неможливістю централізованого постачання АРВ-препаратів з Донецьку.

Також було акцентовано на критичній ситуації із державними закупівлями ліків, зокрема антиретровірусної та протитуберкульозної терапії.

Серед основних проблем роботи із вимушеними переселенцями були зазначені високе навантаження на місцеві бюджети в наданні медичної допомоги вимушеним переселенцям (лікування хронічних захворювань, людей з інвалідністю, вагітних та породіль, щеплення для дітей, тощо) та відсутність додаткових на це коштів з державного бюджету, критична ситуація із житлом в період холодів, перевантаження шкіл та відсутність достатньої кількості дитячих садків.

Важлива проблема, на яку звернула увагу представниця Мережі ЛЖВ – сексуальне насильство щодо жінок в зоні військового конфлікту. Ця проблема залишаються невидимою, не зважаючи на її поширеність, і потребує окремого фокусу моніторингу в сфері порушень прав людини.