dir->/media/actions/v-ukrayini-startuvala-informatsiyna-kampaniya-z-protydiyi-stygmi-ta-dyskryminatsiyi-shchodo-vil-pozy/

У рамках проекту RESPECT: «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику (ГНР) в медичних закладах України» (проект RESPECT), що впроваджується Всеукраїнською благодійною організацією «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД»  за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) розпочато інформаційну кампанію з протидії  стигмі та дискримінації щодо ВІЛ-позитивних людей в Україні  «Я не нуль!».

Головними цілями інформаційної кампанії є формування у цільової аудиторії ціннісних установок щодо недопущення стигматизуючого та дискримінаційного ставлення до ВІЛ-позитивних людей, Формування позитивного іміджу ВІЛ+ людей,  підвищення рівня толерантного ставлення суспільства до ВІЛ-позитивних людей та привернення уваги суспільства до проблеми стигматизації, пов’язаної з ВІЛ/СНІДом та її масштабів.

У рамках кампанії розміщено зовнішню рекламу (сіті-лайти). Чотири сюжети, герої  яких звертаються до суспільства з меседжами про особисто ставлення до ВІЛ-позитивних людей, тим самим стверджуючи те, що стигма і дискримінація – деструктивні явища, які заважають позитивному діалогу між людьми. Герої кампанії обрані не випадково – лікар, вчителька, роботодавець та ВІЛ-позитивна жінка, активіст. Кожен з них представляє той прошарок суспільства, в якому ВІЛ-позитивна людина найчастіше стикається з стигмою та дискримінацією, а у випадку ВІЛ-позитивного суспільства – з само стигматизацією та само дискримінацією. Кожен з героїв каже «Я не нуль!», Таким чином, ми привертаємо увагу до того, що кожна людина «не нуль» у справі боротьби с дискримінацією. Кожна людина може змінювати ситуацію, формувати толерантне ставлення до людей, які живуть з ВІЛ, змінювати особисте відношення, змінювати Світ.  Ми говоримо про те, що «не бути нулем», це значить заявляти про свою позицію – позицію небайдужості, толерантності, відповідальності. Ми кажемо про те, що разом ми  - велика сила, але лише у тому разі, якщо кожен з нас «не нуль». Ми підкреслюємо те, що нуль може бути лише в одному випадку - «Нуль дискримінації».

Символом нульової дискримінації є зображення метелика, який широко визнаний як символ перетворень. Саме метелика можна побачити на всіх інформаційних продуктах кампанії. «Заходи, які вживаються у зв'язку зі СНІДом, стали для всіх величезним уроком терпимості та співчуття. Ми знаємо, що право на здоров'я і на гідність належить кожному. Працюючи разом, ми зможемо перетворити самих себе, наші спільноти і наш світ з тим, щоб забезпечити нульову дискримінацію», - заявив Виконавчий директор Об'єднаної програми ООН з ВІЛ / СНІДу  Мішель Сідібе в Пекіні на відкритті заходу, що проводиться з приводу Дня боротьби з дискримінацією.

В рамках кампанії розміщені також інформаційні плакати в поліклініках, та оголошено Всеукраїнський конкурс соціальних роликів, знятих на мобільний телефон. Про всі компоненти Кампанії Мережа буде писати на своїх інформаційних ресурсах.

 

Ця публікація стала можливою завдяки щедрій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст є відповідальністю ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» і не обов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

foto_modelo2.jpg

foto_modelo1.jpg

foto_modelo3.jpg

foto_modelo4.jpg