dir->/media/actions/v-odesi-tryvae-trening-dlya-religiynykh-ta-gromads`kykh-organizatsiy-pro-vil-snid/

Вчора у вівторок, 12 травня, в Одесі розпочався тренінг, який покликаний скоординувати релігійні та інші громади у боротьбі з проблемою ВІЛ. Православні, протестанти та мусульмани та представники інших релігійних спільнот поєднались з громадськими активістами та спеціалістами, щоб зрозуміти, як можна разом подолати та попередити поширення даної проблеми.

“Ми дуже часто зустрічаємось з тим, що не уявляємо, чим займається наш сусід. Водночас подібне навчання – продовження нашої попередньої конференції про співпрацю з релігійними організаціями. Саме так ми зможемо скоординуватись, обмінятись власним досвідом та зрозуміти, що ми можемо робити далі”, – розпочала заняття тренер Ольга Правдива.

Тренери Ольга Правдива та Катерина Панделі

Організатором тренінгу «Координація підходів та соціального партнерства між релігійними громадами та НУО під час заходів з профілактики, лікування,  догляду і підтримки  людей з ВІЛ» виступила Всеукраїнська мережа “ЛЖВ” (Люди, що живуть з ВІЛ) в партнерсті з ГО “Elios-Милість”. Захід реалізується в рамках проекту від USAID «Покращення послуг у сфері ВІЛ/СНІД серед представників груп найвищого ризику в Україні» який впроваджується в Україні міжнародною організацією Пакт (Pact) у партнерстві з Фемілі Хелс Інтернешнл (FHI360). Протягом чотирьох днів учасники з Херсону, Миколаєва, Києва та Одеси будуть вирішувати практичні питання та шукати точки перетину у своїй щоденній праці.

“Бували випадки, коли до священика приходила сімейна пара, в якій один з партнерів був хворий на ВІЛ. Тоді служитель порадив їм розлучитись. Хоча, насправді, навіть в такій ситуації є шанс не лише зберегти родину, а й народити здорових дітей. Є поодинокі випадки, коли людина перехворіла на ВІЛ, гепатит, туберкульоз, але має здорову сім’ю та трьох дітей”, – підкреслив священик Сергій Дмитрієв.

Священик Сергій Дмитрієв

Навіть у сфері соціального служіння проблема ВІЛ лишається за кадром, хоча соціально-небезпечні хвороби стосуються кожного. Наразі зростають ризики розповсюдження гепатиту та венеричних хвороб і серед військовослужбовців. Проте, якщо представник релігійної громади береться допомагати, він мусить знати базові особливості проблеми та надавати духовну підтримку правильно. Тоді ж і зникають будь-які конфесійні рамки, додають наставники.

“Протягом п’яти років ми адвокатували всиновлення сиріт з позитивним статусом ВІЛ. Тоді нам вдалось знайти родину для більше як 100 дітлахів і майже всі батьки були представниками релігійних громад… Подібні люди щодня стикаються з неприйняттям. Тому нам важливо тримати низький поріг, приймати їх без будь-якої оцінки та не чекати на результати, а просто надавати допомогу”, – підсумувала тренер Катерина Панделі.

Цей семінар став продовженням наради стосовно проблематики ВІЛ/СНІДу за участі представників ГО і Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій. Цей тренінг допоміг провести й виконуючий секретар Комісії з питань соціального служіння від ВРЦіРО о. Сергій Дмитрієв. Віруючі люди та громади ще в лютому визначили подібний напрямок роботи та ще раз засвідчили готовність плідно працювати й намагатись покращити ситуацію.

Стаття скопійована з сайту elios.org.u