dir->/media/actions/v-mykhaylivs`komu-monastyri-svyashchenyky-ta-vil-pozytyvni-lyudy-molylys`-za-zagyblykh-vid-epidemiyi/

В п’ятницю, 22 травня, у Михайлівському соборі відбувся пам’ятний молебень за всіх людей, які загинули через епідемію ВІЛ в Україні. Свічки з червоними стрічками запалали на честь тих, хто пішов з життя через ВІЛ.

Кожної третьої неділі травня світ згадує про жертв страшної епідемії ВІЛ/СНІДу, яка лише в Україні забрала більше 30 000 життів. Пам’ятну молитву за ВІЛ-позитивних людей організували Відділ соціального служіння УПЦ Київського Патріархату спільно з ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ».

Один з ініціаторів молитви, зам голови Відділу священик Сергій Дмитрієв, зазначає, що двері храму завжди відчинені для всіх: « - Перед Богом всі рівні, чи то проста людина, чи священик, чи навіть президент. Хвороба може стосуватись кожного і вона не є карою від Господа. Тому не треба вішати ярлики на всіх хворих людей, вважаючи, що вони відбувають покарання. Двері храму завжди відчинені для всіх без винятку. Я закликаю всіх долучатись до нашої молитви, тому що Бог є на землі, а добро – в серці кожного з нас».

До молитви також долучились і ВІЛ-позитивні люди, які безпосередньо зустрілись з проблемою та знають, як важко вибороти право на життя. « - Сьогодні ми згадуємо у своїх молитвах тих, хто пішов. Сьогодні ми молимось про здоров’я наших близьких – друзів, колег, рідних – тих хто сьогодні має силу жити з ВІЛ. Але ми також прийшли у храм вчитися милосердю та стійкості. Саме милосердя надає сенс нашому життю . Саме стійкість не дає відчаю змарнувати справу, в яку десятки тисяч ВІЛ-позитивних людей в Україні вкладають свої зусилля», - додав член Координаційної Ради ВБО ЛЖВ Дмитро Шерембей.

« - Милосердя, любов, прийняття, підтримка. Ось ті ліки, які для ВІЛ-позитивної людини в змозі надати кожен. Ці лики не потребують фінансових вкладень, особливих навичок чи обставин. Це те, що народжується у серці. Сьогодні серце кожної людини, яка приєдналась до цього молебню, лікує своєю любов’ю тих, хто особливо потребує підтримки. Сьогодні ми у своїх молитвах згадуємо тих, хто пішов від нас, тих, кого ми не змогли врятувати», - підкреслив голова Координаційної Ради ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» Володимир Жовтяк.

IMG_7954_resize.JPG

IMG_7883_resize.JPG

IMG_7908_resize.JPG

IMG_7926_resize.JPG

IMG_7862_resize.JPG

IMG_7895_resize.JPG

IMG_7970_resize.JPG

IMG_7963_resize.JPG

IMG_7934_resize.JPG

IMG_7948_resize.JPG

IMG_7903_resize.JPG

IMG_7965_resize.JPG

IMG_7968_resize.JPG