dir->/media/actions/v-misti-cherkasy-zgadayut`-pomerlykh-vid-snid/

Цього року місто Черкаси, за ініціативи Черкаського відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» доєдналися до світового руху «Імена», присвяченому Всесвітньому Дню пам’яті людей, які померли від СНІД, який світова громадськість відзначає 18 травня.

В рамках акції у місті Черкаси 16 травня 2014 року об 11.00, в прес-центрі ОДА відбулась прес-конференція.

Захід проходив за участю представників обласної влади, Черкаського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ», медичних фахівців області та інших урядових і неурядових профільних організацій.

Так, під час свого виступу в.о. директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Олег Найдан зазначив, що за територіальною рейтинговою оцінкою щодо інтенсивності захворювання на ВІЛ-інфекцію Черкаська область посідає восьме рангове місце в Україні.

– На Черкащині для боротьби з епідемією існує мережа лікувально-профілактичних закладів, які надають медичну допомогу населенню з питань профілактики, діагностики та лікування ВІЛ/СНІДу. Однак, головним лікувально-профілактичним закладом, що надає спеціалізовану та висококваліфіковану медичну допомогу населенню з питань профілактики, діагностики та лікування ВІЛ/СНІДу є Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом.

cherkasyhpoto.jpg

Також, за словами Олега Найдана, важливим для покращення рівня охоплення тестуванням на ВІЛ-інфекцію населення із груп ризику, а також з метою наближення медичної допомоги до ВІЛ-інфікованих осіб, є розвиток мережі кабінетів «Довіра». На сьогодні в області функціонують 28 таких кабінетів.

Голова правління Черкаського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» Олена Стрижак зазначила про Меморандум взаємопорозуміння та співпрацю щодо покращення взаємодії управлінь, служб та неурядових організацій області по роботі з соціальними групами підвищеного ризику захворювання на туберкульоз.

Також, Олена Віталіївна відзначила те, що Черкаське обласне відділення ВБО "ВМ ЛЖВ" активно приймає участь у інформаційній кампанії з толерантності до жінок, які живуть з ВІЛ «Ми відкриваємо свої обличчя, щоб ви відкрили нам своє серце!»

– Переважна більшість людей схильна дискримінувати жінок, які живуть з ВІЛ.

ВІЛ-позитивні жінки відчувають подвійну стигму та дискримінацію – за ознаками статі та ВІЛ-статусу. Жінкам з ВІЛ можуть відмовити у працевлаштуванні, медичній допомозі, від них відвертаються родичі та друзі. ВІЛ-позитивні жінки частіше лишаються самі, коли їх партнери чи рідні дізнаються про їх ВІЛ-позитивний статус. Також вони стикаються з випадками обмеження їх сексуальних та репродуктивних прав, пов’язаних з вагітністю та пологами. Сучасне лікування, антиретровірусна терапія (АРТ), зупиняє розвиток ВІЛ у організмі і знижує ризик передачі вірусу до нуля.

19 травня 2014 року в Черкаському художньому музеї в теплій та дружній атмосфері відбулося відкриття фотовиставки "+Жінка=Життя". Дана подія вкрай важлива для Черкаського регіону та України в цілому, тому що рівень стигми та дискримінації людей, які живуть з ВІЛ, зокрема жінок залишається дуже високим.

Олена Стрижак привітала усіх присутніх та наголосила на тому, що кілька років тому, складно було уявити можливість створення та проведення виставки фоторобіт, в яких ВІЛ-позитивні жінки відкрили свої обличчя та розповіли про своє життя, сім’ю, плани та досягнення. Завдяки спільній співпраці влади та громадськості ми відзначаємо значне покращення якості життя ВІЛ-позитивних жінок та дітей.

Віталій Коваль – заступник губернатора області, який привітав учасників виставки та розповів про довготривалу співпрацю з активістам Мережі людей, що живуть з ВІЛ та виразив щиру подяку активним жінкам області, завдяки яким ми маємо всебічну підтримку, широкий спектр послуг для жінок та дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Також, заступниця директора департаменту охорони здоров’я, Наталія Лакуста, відзначила зменшення темпів поширення ВІЛ в області, але наголосила о фемінізації епідемії, це говорить про те, що відсоток жінок, що живуть з ВІЛ, нажаль, невпинно зростає, тому потрібно консолідувати зусилля та направити їх на профілактику ВІЛ.

Фотовиставка буде тривати до 29 травня 2014 року.

Ми будемо раді вітати Вас та Ваших рідних, друзів на фотовиставці "+Жінка=Життя". Це дуже важливо тому що ВІЛ-позитивні жінки відкрили Вам свої обличчя!