dir->/media/actions/ustanovcha-zustrich-golovnykh-likariv-medychnykh-koordynatoriv-proektu-respect/

17 квітня відбулася установча зустріч головних лікарів медичних координаторів проекту «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ до представників груп найвищого ризику у медичних закладах України» (RESPECT), яка відбулася 17 квітня 2014 р. Учасники обговорювали питання доступу ВІЛ-позитивних людей до лікування, відзначали, що результативність процесу лікування у значній мірі залежать від ефективної комунікації лікаря і пацієнта, відсутності бар’єрів, спричинених стигмою та дискримінацією.

«Дуже часто поведінкою людей керує страх невідомого. Страх інфікування ВІЛ походить від браку правдивої інформації про ризики інфікування. Страх від незнання, в свою чергу, формує стигму», - зазначив Володимир Курпіта, виконавчий директор ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ». «Проект RESPECT покликаний збільшити рівень поінформованості медичних працівників загальної медичної мережі щодо питань протидії ВІЛ- інфекції. Ця діяльність є складовою цілого комплексу заходів, спрямованих на подолання ВІЛ/СНІДу, що буде здійснюватися в межах рамкової угоди між урядами США та України», - наголосив пан Курпіта.

Учасники зустрічі мали можливість обговорити етапи проведення оцінки рівня стигми та дискримінації серед медичних працівників пілотних закладів охорони здоров’я; визначити формат тренінгових сесій; окреслити дії щодо розробки та вдосконалення нормативно-правової бази з питань універсальних засобів профілактики інфікування ВІЛ на робочому місці, пост-контактної профілактики, утилізації медичних відходів.

Важливість заходів проекту відзначила Людмила Сторожук, начальник відділу організації медико-соціальної допомоги Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань, - основний партнер проекту. «Ми дуже часто маємо справу із випадками упередженого ставлення до ВІЛ-позитивних людей та представників груп ризику у медичних закладах. Роботу потрібно спрямовувати на профілактику виникнення таких випадків. Формування толерантного ставлення до ЛЖВ та представників груп найвищого ризику є частиною Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки . В умовах економічної кризи та скорочення державного фінансування підтримка проекту RESPECT набуває неабиякого значення», - підкреслила пані Сторожук.

За словами Оксани Брижоватої, керівника відділу інноваційних програм Мережі, директора проекту RESPECT, проект створить можливість налагодження партнерських стосунків між лікарями і пацієнтами, що стане запорукою ефективного лікування.

Окрім інформаційно – просвітницької роботи серед медичних працівників, планується проведення різнопланової роботи з пацієнтами, яка включає індивідуальне та групове консультування психологом і соціальним працівником, юридичний супровід, навчання основам комунікації з медичними працівниками, постановка вистав «соціального театру»,. Як відзначила Лада Булах, виконавчий директор Київського міського відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»: «Практична робота з нашими клієнтами буде спрямована на подолання само стигматизації, про яку, за даними дослідження «Індекс стигми ЛЖВ, 2013» повідомляють 82 % ВІЛ-позитивних людей. Окрім цього, ми будемо вчити наших клієнтів ефективному спілкуванню з лікарями, цей процес має бути двостороннім».

Проект «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ до представників груп найвищого ризику у медичних закладах України» (RESPECT) впроваджується ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)


17_04_2014_Respect_presentation_01_resize.jpg

17_04_2014_Respect_presentation_11_resize.jpg

17_04_2014_Respect_presentation_05_resize.jpg