dir->/media/actions/ukrayintsi-z-vil-statusom-vshanuvaly-pomerlykh-vid-snidu-rozumiyuchy-shcho-dlya-samykh-zavtra-mozhe-/

Українці з ВІЛ-статусом вшанували померлих від СНІДу,

розуміючи, що для самих «ЗАВТРА» може не настати

15 травня Україна вшановувала пам’ять людей, які померли від СНІДу. По всій Україні тисячі червоних метеликів* стали символом пам’яті, скорботи на надії.

Цьогоріч за ініціативи ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» українці разом з усім світом згадали людей, які померли від СНІДу, та нагадали, що краща пам'ять про померлих – турбота про живих.

Епідемія ВІЛ/СНІДу – велика трагедія, яка забрала життя майже 30 000 людей лише в Україні. Представники Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ, цього дня не лише згадували дорогих людей, які через СНІД пішли з життя, а й змушені були говорити про те, що ліки для ВІЛ-позитивних людей закінчуються, а дехто уже перервав лікування.

Вирок пацієнтам у 2015р. :

  • отримавши 100% передоплату в обсязі 52 млн.грн. за ліки фармацевтична кампанія шантажує МОЗ та подає в суд для збільшення бюджету http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/44072504
  • 30 тисяч пацієнтів у червні перервуть лікування – ліків, які чекали шість місяців не поставлено
  • 7% ПДВ та 5% поборів при імпорті лікарських засобів зменшили бюджет на закупівлю ліків вдвічі

Це найбільший ризик переривання лікування, з яким ВІЛ-позитивні українці зіштовхувались за 20 років незалежності.

«Я звертаюсь до прем’єр-міністра Арсенія Яценюка з вимогою взяти під особистий контроль життя 30 тис. пацієнтів з ВІЛ – єдина можливість зупинити катастрофу негайно збільшити бюджет на ліки на 200 млн. грн. та притягнути до відповідальності кампанії які зловживають життям пацієнтів. Пацієнти у всіх регіонах України постраждали», – зазначає Голова Координаційної ради ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Володимир Жовтяк.

Дмитро Шерембей, член Координаційної ради Всеукраїнської мережі ЛЖВ, коментує: «Єдиний спосіб врятувати людей – забезпечити їх лікуванням, і ніщо не може стати виправданням відсутності лікування для ВІЛ-позитивних людей.»

Яцек Тишко, директор Об'єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІДу в Україні зазначив у своєму виступі: «Згідно статистики кожна четверта смерть у регіоні Східної Європи та Центральної Азії трапляється в Україні. Але навіть ця жахлива цифра не відображає наслідків зупинки профілактичних програм і переривання лікування, пов'язаних з військовими діями на території східної України, масовим переміщенням людей та можливі наслідки проблем з державними закупівлями ліків. Ситуація вимагає швидких і конкретних дій. Саме тому Об'єднана програма ООН з ВІЛ/СНІДу разом з агентствами ООН та колегами з Всеукраїнської мережі ЛЖВ домагається безперервності лікування та універсального доступу до програм профілактики, догляду та підтримки».

Громадські активісти, представники ЮНЕЙДС в Україні, Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД» та інших неурядових структур, які працюють в сфері подолання епідемії ВІЛ/СНІДу, прийшли підтримати ВІЛ-позитивних людей та одноголосно заявили про готовність рішуче діяти та вимагати у влади закупити ліки. Якщо держава не закупить ліки, це призведе до нового сплеску епідемії та десятків тисяч смертей. Все, що останні 10 років робили для боротьби з епідемією ВІЛ/СНІДу в Україні, буде нівельовано.

По всій Україні – криза, люди переривають лікування, декому лишаються лічені дні приймати останні препарати.

*Метелик є світовим символом нульової дискримінації, який у цьому році було впроваджено Об'єднаною програмою ООН з ВІЛ/СНІДу (ЮНЕЙДС).

Контактна особа: Константінова Ганна, керівник відділу зв’язків з громадськістю та ЗМІ: +380679320516 a.konstantinova@network.org.ua

IMG_7412_resize.JPG

IMG_7315_resize.JPG

IMG_7313_resize.JPG

IMG_7342.JPG

IMG_7352_resize.JPG

IMG_7454.JPG

IMG_7500_resize.JPG

IMG_7382_resize.JPG

IMG_7528_resize.JPG