dir->/media/actions/ukrayins`ka-pravoslavna-tserkva-kyyivs`kogo-patriarkhatu-provela-mykhaylivs`komu-zolotoverkhomu-sobo/

З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета в Українській Православній Церкві Київського Патріархату засновано нову церковну нагороду - медаль "За жертовність і любов до України".

Цією медаллю будуть нагороджуватися люди, які проявили активну громадянську позицію, героїзм, самопожертву під час подій Революції Гідності, у захисті Батьківщини на Донбасі та в Криму, а також за волонтерську діяльність та допомогу Збройним силам, Національній гвардії, добровольчим батальонам та іншим військовим формуванням України.

В числі нагороджених був Володимир Курпіта. Який під час подій на Майдані очолив шпиталь який знаходився на Подолі. У відповідь на силове придушення мирного мітингу, внаслідок якого отримали поранення та загинули мирні люди, а також враховуючи численні випадки порушення прав громадян України на отримання медичної допомоги, Мережа прийняла рішення створити, на території Центрального офісу, громадський госпіталь для надання допомоги постраждалим внаслідок збройного протистояння в центрі Києва. Вперше шпиталь розгорнув свою діяльність 20 січня 2014 року під час подій на вул. Грушевського. На базі громадського шпиталю були задіяні близько 20 осіб медперсоналу, деякі з них є співробітниками Центрального офісу та мають медичну освіту, решта – лікарі-волонтери з різних медичних закладів. Догляд за постраждалими, організацію харчування, охорони та загальну координацію діяльності здійснювали волонтери, серед яких також були співробітники ЦО Мережі.

Діяльність госпіталю забезпечувалася завдяки матеріальній допомозі, яку надавали доброзичливці. Близько 20 лікарів та медичних сестер цілодобово робили все можливе і у складних умовах, надавали професійну допомогу пораненим, чергуючи варту в шпиталі з діяльністю у лікарнях за місцем роботи та кільками годинами сну на добу. Людям, завдяки завзятій самовідданій праці яких десятки людей отримали можливість звернутися за медичною допомогою без ризику переслідувань; Фахівці з різних галузей медицини об’єднали свої зусилля для порятунку людських життів.