dir->/media/actions/ukrayini-dozvolyly-importuvaty-i-vyroblyaty-generyk-pediatrychnogo-abakavira/

Патентний пул лікарських засобів вчора (26 листопада) оголосив про розширення географічного охоплення ліцензійної угоди з ViiV Healthcare по педіатричного абакавіру для України, Болівії і Перу. Всеукраїнська Мережа ЛЖВ раніше закликала ViiV включити Україну у сферу географічного охоплення ліцензії. Розширення ліцензії дозволяє імпорт генеричних дитячих форм абакавіру в Україні по субліцензії від Патентного пулу, яку може отримати будь-яка генерична фармкомпанія.

Голова Координаційної ради Всеукраїнської мережі ЛЖВ Володимир Жовтяк зазначив: "Ми раді, що ViiV позитивно відреагували на наше прохання і включив Україну в ліцензію Патентного пулу для дитячого абакавіру, важливого лікарського засобу для дітей, що живуть з ВІЛ. У ситуації обмеженого доступу до АРТ в регіоні СЄЦА, а також беручи до уваги катастрофічне падіння державного фінансування ліків в Україні через девальвацію національної валюти, різні заходи повинні бути використані для підвищення конкуренції з боку генериків і в кінцевому підсумку для подальшого зниження цін на АРВ-препарати. Ми очікуємо, що цей крок ViiV створить прецедент і інші компанії-оригінатори зможуть взяти на себе провідну роль по внесенню змін до чинних ліцензії Патентного пулу для включення в їх охоплення України, зокрема, в ліцензії по атазанавіру, долутегравіру і TAF».

У лютому 2013 року, Патентний пул і ViiV Healthcare розгорнули широку співпрацю по педіатричним АРВ-препаратів, яке включає ліцензію на абакавір, рекомендований ВООЗ для лікування дітей віком до десяти років. Ліцензія дозволяє виробництво АРВ для використання в 118 країнах, де проживає 99,3% ВІЛ-позитивних дітей в країнах, що розвиваються.

Детальніше дивіться реліз Патентного пулу

http://www.medicinespatentpool.org/extension-of-the-2013-mpp-viiv-healthcare-licence-for-abacavir/