dir->/media/actions/uchast`-predstavnyts`-vid-nuo-v-zasidannya-58-yi-komisiyi-zi-stanovyshcha-zhinok/

З 10 по 21 березня в Штаб квартирі ООН проходить засідання 58-ї Комісії зі статусу жінок. У засіданні Комісії бере участь близько 80-ти жіночих організацій зі всього світу, які працюють у сфері ВІЛ/СНІДу, і обговорюється прогрес в досягненні Цілі Розвитку Тисячоліття до 2015 року (далі – ЦРТ). Засідання присвячене формуванню плану дій для країн з метою досягнення до 2015 року Цілі 3 – забезпечення гендерної рівності, а також  ЦРТ дотичні до гендерних питань, Ціль 4 – зниження дитячої смертності, Цілі 5 – поліпшення здоров'я матерів та Цілі 6 – зупинення поширення ВІЛ/СНІДу і початок тенденції до скорочення захворюваності.

З 17 березня до роботи Комісії, в складі урядової делегації приєднались Ірина Борушек, Олена Стрижак та Світлана Мороз, які представляють на даному форумі «Об’єднання жінок України, яких торкнулась епідемія ВІЛ “Позитивні жінки”» та  Всеукраїнську мережу людей, які живуть з ВІЛ.

З 10 по 17 березня проходили загальні дискусії країни-члени ООН звітували про досягнення  Цілі 3 – забезпечення гендерної рівності в своїх країнах. 17 березня звітувала Україна. В своїй Заяві Україна доповіла о прогресі в досягненні гендерної рівності у всіх аспектах щодо досягнення ЦРТ. Україна наголосила, що приєднується до Заяви Європейського Союзу. Також було відзначено, про високі темпи поширення ВІЛ-інфекції і туберкульозу у таких регіонах, як Дніпропетровська, Донецька, Одеська, Миколаївська, Чернігівська області, міста Київ та Севастополь  та Автономна республіка Крим. Було зазначено, що залежно від того, як розвиватиметься нинішня криза в Автономній Республіці Крим, може бути поставлений під загрозу прогрес чи навіть стати причиною невдачі досягнення ЦРТ Україною. Конфліктні ситуації призводять до порушення нормального життя, руйнування інфраструктури та зміненню мобілізації ресурсів. Навіть якщо серйозну кризу буде зупинено в найближчі дні, Україна як і раніше потребує догляду тих, хто вже постраждав і травмований внаслідок недавніх заворушень. Україна повинна документувати і повідомляти про випадки порушень прав людини і оцінити, наскільки права жінок і чоловіків були порушені.

Докладніше про виступи інших країн можна буде прочитати в звіті членів урядової делегації від НУО. В додатках Заява Європейського Союзу та Заява України.

18 березня відбулась зустріч представниць урядової делегації від НУО з Надзвичайним і Повноваженим Послом, Постійним представником України при ООН Сергєєвим Юрієм Анатолійовичем. На зустрічі було обговорено ситуація в Україні і як вона може вплинути на досягнення ЦРТ. Особисту увагу було привернуто до проблеми ВІЛ-інфекції/СНІДу, а саме можливі перебої с постачанням АРВ препаратів і препаратів ЗПТ, також питання профілактики вертикальної передачі ВІЛ від матері до дитини, якщо препарати для ППМД будуть відсутні та інші загрози з приводу захвату території України російськими агресорами. Досягнуті домовленості, що наші організації разом з державними установами підготують повну інформацію по загрозам щодо проблем ВІЛ/СНІДу на Кримському півострові.

Участь представниць від НУО в засідання 58-ї Комісії зі становища жінок

Участь представниць від НУО в засідання 58-ї Комісії зі становища жінок