dir->/media/actions/uchast`-predstavnykiv-merezhi-u-zasidanni-komitetu-verkhovnoyi-rady-ukrayiny-z-pytan`-zapobigannya-t/

Сьогодні Голова Координаційної ради Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ, Володимир Жовтяк та Директор департаменту комунікації, політики та адвокації Мережі ЛЖВ Ірина Агєева взяли участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань запобігання та протидії корупції.

У своєму виступі Володимир Жовтяк розповів ситуацію з компанією «Вектор Фарма», яка отримавши наприкінці 2014-го року кошти у розмірі 100% від Держави на закупку антиретровірусних препаратів, досі не розрахувалась з компанією-виробником та не забезпечила поставку ліків в Україну. Сьогодні така ситуація загрожує життю 30 тисячам ВІЛ-позитивних людей. Володимир зауважив, що єдиним засобом, яким можна зламати корупційну схему, яка ставить під загрозу життя та здоров’я ВІЛ-позитивних українців – це скасування Постанови №117 «Про здійснення попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти». Адже саме Постанова КМУ № 117, підписана 22.10.2014 року, надала МОЗу безпрецедентне право на укладання договорів з фармацевтичними компаніями на поставку антиретровірусних препаратів з передбаченим строком поставки у 180 днів після 100% передоплати. Тому зараз вкрай потрібна політична воля найвищого керівництва держави, а саме – Прем’єр-Міністра України Арсенія Яценюка. «Крім того, я хочу, щоб до відповідальності було притягнуто кожну людину, кожного чиновника, хто має будь-яке відношення до ситуації, у якій опинились ВІЛ-позитивні українці» – додав керівник найбільшої пацієнтської організації В. Жовтяк.

Рішення Комітету Верховної Ради України з питань запобігання та протидії корупції: