dir->/media/actions/u-ternopoli-vidznachyly-vsesvitniy-den`-borot`by-z-vil-snidom/

Члени обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ» стали не лише активними учасниками, але й ініціаторами багатьох заходів, приуроченій цій даті. Хочете переконатися? Читайте далі.

Заплановані дійства розпочалися наприкінці листопада у школах міста. Представники «ЛЖВ» відвідали дев’ять загальноосвітніх тернопільських закладів (20 класів) із тематичними заняттями та інформаційними годинами на тему «ВІЛ та підлітки». Зустрічі зі старшокласниками проходили у дружній невимушеній атмосфері. Дітям розповіли про шляхи передачі та захисту від інфекції, методи її виявлення. Особлива увага у розмові із учнями приділялася толерантному ставленню до ВІЛ позитивних людей. Із упередженнями й стереотипами хлопці та дівчата боролись під час… гри. Старшокласники по черзі передавали один одному кульку, поки після команди та не «завмирала» у когось в руках. Після того решта дітей намагалися здогадатися у котрого із друзів перебуває «пропажа». Згодом хлопців та дівчат запитували, що вони хотіли б вчинити в цей момент: викрити таємницю чи приховати? У подальшому обговоренні кульку співвідносили із вірусом, аналізуючи причини небажання розкривати свій статус та шукати підтримку у друзів. Молодь і сама охоче дискутувала на тему ВІЛ/СНІДу. Найчастіше цікавилися в гостей кількістю інфікованих жителів Тернополя.

ternopol_2.jpg

Ще одним яскравим враженням став візит членів Мережі ЛЖВ на концерт популярної групи «Табула Раса». Під час дійства її вокаліст Олег Лапоногов висловив свою підтримку позитивним людям. Він нагадав присутнім про необхідність регулярного обстеження на ВІЛ та важливість прийняття суспільством тих, хто уже живе із вірусом.

ternopol_1.JPGternopol_3.jpg

Не менш актуальними для нас стали відвідини позитивної краянки, що проживає в притулку одного із районів області. Жінка була рада спільній зустрічі.

Першого грудневого дня про свою обізнаність у сфері ВІЛ знову заявили наймолодші тернополяни — в Українському домі «Перемога» відбувся конкурс учнівської молоді «Знати сьогодні, щоб жити завтра». Захід організував міський Центр творчості дітей та юнацтва. Дійство проходило у двох категоріях: театральна постановка та дефіле у футболках на антиснідівську тематику. Дизайн останніх школярі розробляли самостійно. Творчість одинадцяти команд оцінювало спеціальне журі. Серед його членів була і Голова правління ТОВ ВБО ВМ ЛЖВ. Серйозність, із якою діти підійшли до виконання завдань, мене приємно вразила.

А ось для тих, кого неможливо «зловити» в реалі, члени нашого відділення розробили анкету, що мала на меті визначення рівня знань про вірус. Понад три сотні користувачів соцмереж продемонстрували обізнаність у сфері ВІЛ. Люди ділилися своїми уявленнями щодо нього та зазначали про бажання чи небажання товаришувати або кохати особу із позитивним статусом. На жаль, відсоток упереджених залишає бажати кращого.

Завдяки дирекції ТРЦ «Подоляни» обласне відділення «ЛЖВ» втілило в життя ще один свій задум — «Благодійну барахолку». За дитячі рукотвори, одяг, сувеніри, іграшки та інше добро ми вторгували більше восьми сотень гривень, котрі переданні на лікування ВІЛ позитивних, малозабезпечених краян. Сума потішила, адже розмір пожертв за ту чи іншу річ встановлювали самі покупці. Кожен зацікавлений проблемою хвороби міг отримати роздаткові матеріали: брошури, книги, презервативи. Багатьох відвідувачів приваблювали і безкоштовні майстер-класи під керівництвом талановитих діток. Особливу атмосферу створювали музичні композиції одного хлопчика на клавішному інструменті.

На передодні 1 грудня у місцевій газеті «Вільне життя» вийшла стаття «Страх ВІЛ сильніший від вірусу», яку запозичували і інші видавництва наприклад «За Збручем», а про проведенні заходи у вище вказаній газеті є замітки.

Якщо вже згадувати про малюків, то маю ще один привід для радості. Двоє маленьких краян із позитивним статусом дочекалися подарунків від фонду Олени Пінчук у рамках проекту «Мрії здійснюються». Щасливі дітлахи вже насолоджуються грою з м’ячем та читанням цікавих книжок.

А щодо наших мрій у цей день, то хочеться, щоб у наступні роки наше відділення могло похвалитися ще тіснішою співпрацею з населенням, представниками влади, освітянами й лікарями. Та й не тільки наше, а й уся Всеукраїнська Мережа.