dir->/media/actions/u-sumakh-vlada-ta-gromads`kist`-konsolidovano-pratsyuyut`-nad-poperedzhennyam-poshyrennya-vil-snid-s/

Про ситуацію, що нині склалась у міста й про те, як на неї реагують посадовці та недержавні інституції, говорили днями на брифінгу у Сумській міській раді до Всесвітнього дня пам`яті людей, які померли від СНІДу.

За даними обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом, станом на 1 квітня, поточного року офіційно в місті Суми перебуває 301 особа з ВІЛ-позитивним статусом (з 1306 осіб, що знаходять на обліку в Сумській області).

«Торік, у рамках міської програми «Здоров’я нації на 2012-2015 роки» із сумської скарбниці профінансували заходів щодо забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 150,4 тис. грн. У повному обсязі профінансували видатки, передбачені на закупівлю молочних сумішей, з метою профілактики передачі ВІЛ-інфекції від матері до дитини, а також тест-систем. Були спрямовані кошти на забезпечення засобами профілактики інфікування вірусом імунодефіциту людини медичних працівників, які надають медичну допомогу ВІЛ-інфікованим особам і мають контакт з кров’ю людей та її компонентами» - повідомив заступник міського голови Степан ПАК

«Ми, як представники недержавного сектору, які працюють у сфері подолання епідемії ВІЛ/СНІДу, вдячні представникам влади, які працюють з нами на збереження профілактичних та програм з догляду та підтримки ВІЛ-позитивних осіб, що діють зараз. Особливу увагу наразі приділяємо опрацюванню можливості збереження соціальних послуг супроводу для ВІЛ-позитивних вагітних жінок та народжених ними дітей. Адже вже з середини 2017 року, коли Глобальний фонд боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією припинить фінансування програм протидії ВІЛ/СНІД та туберкульозу, держава мусить взяти на себе відповідальність з фінансування заходів в подолання епідемії. Адже коли громадськість та влада здатна знаходити порозуміння та об’єднувати зусилля на вирішення суспільних проблем – то є велика сила! Також особливо хотілося б подякувати заступнику міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Паку Степану Яковичу, який будучи за фахом лікарем, розуміє проблему пандемії ВІЛ та за те, що підтримує громадські організації у боротьбі з ВІЛ, а також головному лікарю Обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом Бутенку Володимиру Миколайовичу за спільну організацію роботи з медичного та соціального супроводу для ВІЛ-позитивних дорослих та дітей.» - говорить голова правління Сумського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Ольга Беленецька.