dir->/media/actions/u-sumakh-16-dniv-proty-gendernogo-nasyl`stva-/


СТОП насильство.

На Сумщині понад два тижні тривали заходи в рамках Всесвітньої Акції «16 днів #‎16Days проти гендерного насильства».

25 листопада, у Всесвітній день боротьби з насильством над жінками, на деревах і стовпах у Сумах з’явилися білі сорочки з закликами не мовчати, якщо знаєш про насильство. Цей флешмоб громадські активісти та Сумське відділення Мережі ЛЖВ назвали «Відкрийте очі на жорстокість!» і таким чином намагалися привернути увагу городян до проблеми. Протягом 26 та 27 листопада у місті пройшли перегляди фільму «Ліза, ходи додому!», що є учасником Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Перегляди супроводжувала фотовиставка «Свобода. Без гриму», яку створили сумські подруги-фотохудожники Вероніка Яценко та Юлія Опанасюк. Проект демонструє прояви фізичного, економічного та психологічного насильства над жінками та дітьми.

4.jpg

28 листопада за круглим столом зібралися представники державних установ та Сумського відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», говорили про відсутність діючої системної допомоги жінкам, що зазнали насильства, нові громадські ініціативи у вирішенні проблеми та необхідну для їх реалізації допомогу від влади. Результатом засідання також стала база організацій, які можуть надавати допомогу жінкам (тепер вона доступна на сайті міської ради).

Жінки, які зазнали жорстокого поводження, завжди мають змогу отримати допомогу у громадських організаціях. У рамках 16-ти днів проведено особливу зустріч для них: АРТ – майстерню «Сила слабкої статі», яка дала можливість відкрити техніки наснаження та пошуку внутрішнього ресурсу для подолання стресових ситуацій. Ведуча майстерні, Ольга Масалітова, запевняє, що кожна жінка має колосальний запас потенціалу. Важливо пам’ятати, що вміння бути щасливою полягає не у відсутності проблем, а у вмінні їх долати.

«Працюючи з жінками, акцентуємо, що життя не закінчується і, хоча жінок називають «представницями слабкої статі», кожна може знайти в собі силу, аби створити нову сім’ю з чоловіком, який буде дійсно надійною опорою та захисником», - коментує голова правління Сумського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» Ольга Беленецька.

10525364_743281739054584_4726114472727193384_n.jpg

Всі заходи, які тривали в рамках акції, відбулися за підтримки Всеукраїнської благодійної організації «Позитивні жінки»#‎positivewomen.

Нагадаємо, що всі жінки, які зіткнулися з проявами насильства на Сумщині, можуть отримати допомогу в установах, що зазначені у переліку за посиланням http://www.meria.sumy.ua/index.php?newsid=41293


Автор статті: Ольга Беленецька, керівник Сумського обласного відділення Мережі ЛЖВ. Фото надані Сумським відділенням Мережі ЛЖВ.