dir->/media/actions/u-krimu-v-l-pozitivn-uv-yaznen-ta-zasudzhen-zalishilisya-bez-zhitt-vo-vazhlivogo-l-kuvannya/

За інформацією Управління Федеральної служби виконання покарань (ФСВП) по Республіці Крим та місту федерального значення Севастополю, запас препаратів антиретровірусної терапії для ВІЛ-позитивних ув’язнених на балансі управління закінчились 10 червня 2014 року. Таким чином люди, які не мають необхідних препаратів, змушені перервати лікування, що надалі призведе до розвитку резистентності до АРВ-препаратів або смерті.

Окрім того препарат «Тенвір», що входить в схему лікування для 32 ВІЛ-позитивних ув'язнених, не входить до переліку життєво необхідних і найважливіших лікарських препаратів 2014 року, затвердженого Урядом Російської Федерації, і відповідно не може закуповуватися за рахунок коштів федерального бюджету. Дана ситуація може призвести до переривання антиретровірусної терапії та призведе до катастрофічних наслідків для життя та здоров'я ВІЛ-позитивних ув'язнених, які відбувають покарання в Криму.

Зараз в установах Управління ФСВП Росії по Республіці Крим та м. Севастополю містяться 83 ВІЛ-позитивних ув'язнених та засуджених, які отримують антиретровірусну терапію.

«ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» звертається до урядів України та РФ з вимогою знайти метод урегулювання ситуації, яка ставить під загрозу життя людей. Мережа та наголошує на неприпустимості переривання лікування, що є прямим порушенням прав громадян на життя та здоров’я», - коментує ситуацію Голова Координаційної Ради Мережі Володимир Жовтяк.

Мережа також звертається до представників міжнародної спільноти та журналістів із проханням приділити ситуації, яка склалась, максимальну увагу, адже саме розголос та наша активна громадянська позиція можуть надати людям, які стали заручниками ситуації, шанс на життя.

Нагадуємо, що забезпечення АРВ-препаратами раніше здійснювалося в якості гуманітарної допомоги ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.


Прес-реліз


За додатковою інформацією звертайтесь до Ганни Константінової, керівника відділу зв’язків із громадськістю та ЗМІ,

+38 067 932 05 16+38 067 932 05 16 +38 067 932 05 16 ,

konstantinova@network.org.uа