dir->/media/actions/u-kharkovi-pidvely-pidsumky-realizatsiyi-proektu-nadannya-pravovoyi-dopomogy-vymushenym-pereselentsya/

В Харкові на базі прес-центру «Status Quo» пройшла прес-конференція «Надання правової допомоги вимушеним переселенцям, які живуть з ВІЛ», присвячена результатам реалізації проектів, що здійснювалися за підтримки Програми розвитку ООН та були реалізовані на території Харківської області Харківським обласним відділенням Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська Мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» та Чугуївською правозахисною групою. Учасниками заходу стали Новицька Наталія – керівник проекту «Правова допомога ВПО, які живуть з ВІЛ в Харківській області» Харківського обласного відділення «Всеукраїнської Мережі ЛЖВ», Роман Лихачов – голова Чугуївської правозахисної групи, керівник проекту «Підвищення правових знань та надання правової допомоги ВПО, які живуть з ВІЛ на території Харківської області, на системному рівні», Аліна Кувшинчікова – волонтер ЧПГ та Чубукіна Наталія – консультант з соціального супроводу ХОВ «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ».

В ході прес-конференції, спікерами були обговорені основні питання стосовно мети проекту, проблем, які виникли під час реалізації та його кінцевих результатів.

Отже, за результатами проекту, в м. Харкові:

1. Здійснений моніторинг недопущення корупційних дій з боку державних закладів, громадських організацій та інших структур по відношенню до ВПО, які звернулися по допомогу до відділення.

2. Надано біля 100 консультацій юриста з питань первинної правової допомоги ВІЛ-позитивним ВПО.

3. Здійснилось представництво інтересів ВІЛ-позитивних ВПО в закладах соціальної сфери, державних структурах, органах місцевого самоврядування, медичних установах – більш ніж 12 осіб.

4. Залучені клієнти до інформаційних занять, задля підвищення правової обізнаності внутрішньо переміщених осіб з ВІЛ-позитивним статусом, які проводилися залученим до проекту юристом.

За результатами проекту, в м. Чугуїв:

1. Проведено консультування та правова допомога (всього 430 безоплатних правових консультацій)

2. Проведені заходи з судового та позасудового супроводу, спрямовані на запобігання та відновлення порушених прав ВПО, які живуть з ВІЛ.

3. Проведені школи правових знань для ВПО, що живуть з ВІЛ шляхом проведення п’яти практичних тренінгів правозахисної направленості.

4. Розроблена тематична інформаційна література, спрямована на підвищення рівня правової обізнаності ВПО, які живуть з ВІЛ.

5. Проведений моніторинг дотримання прав ВПО, які живуть з ВІЛ на території Харківської області.

Також, під час конференції були обговорені питання стосовно подальшого фінансування лікування тимчасово переміщених осіб з ВІЛ-позитивним статусом у Харківській області. «Ліків і зараз вистачає всім, хто зареєструвався в області. Завдяки Глобальному Фонду, неурядові організації знаходять можливість забезпечити ВІЛ-позитивних людей ліками. Але офіційно кошти перерозподілять з наступного року, сформувавши відповідне держзамовлення», — зазначила Наталія Новицька. За даними, у Харківській області зареєстровано понад 220 переселенців з ВІЛ-позитивним статусом (у тому числі близько 20 дітей), при цьому з Донбасу виїхало близько 800 хворих. «Ми не знаємо точно куди вони поїхали, але є підстави допускати, що значна їх частина живе в області, намагаючись не афішувати свій діагноз з різних причин. У майбутньому, коли їх захворювання загостриться, можуть бути проблеми з виділенням ліків для цих людей, так як їх не враховували при визначенні держзамовлення» — додала Наталія.