dir->/media/actions/tryvae-tekhnichna-konsul`tatsiya-z-pytan`-perekhodu-vid-pidtrymky-gf-do-natsional`nogo-finansuvannya/


У своєму виступі заступник виконавчого директора Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ, Ганна Шевченко сказала: «Ми вважаємо, що необхідно поєднувати адвокацію та впровадження програми. Є розхожа думка, що організація або адвокатує, або є імплементом. Якщо ти конфронтуєш з державою, то тобі не дадуть спокійно впровадити програму і надати сервіси. Але найбільш ефективним і складним є вміння балансувати, виконуючи обидві функції. Плюс, якщо організація безпосередньо надає послуги та знає реальну ситуація на місцях – це є найпотужнішим інструментом для адвокації та захисту прав».

На даний момент у регіоні Східної Європи та Центральної Азії здійснюється ряд ініціатив по збору наукових даних та підготовці рекомендацій для розробки регіональної програми з відповідального переходу від фінансування Глобального фонду до національного фінансуванню протидії ВІЛ-інфекції та туберкульозу.

Сьогодні так само почалася робота консультації, організованої спільно Глобальним фондом та Партнерством «Зупинити туберкульоз» та присвяченій Глобальному плану «Зупинити туберкульоз» на 2016-2020 роки та Стратегії Глобального фонду на 2017-2021 роки. Основні зацікавлені сторони, які беруть участь у протидії ВІЛ-інфекції та туберкульозу в ВЕЦА: донорські організації, включаючи Глобальний фонд, агентства з надання технічної допомоги і розвитку, технічних партнерів ООН, відповідні національні агентства з ряду країн, організації громадянського суспільства та спільнот, візьмуть участь у зустрічі, з метою закласти фундамент успішної реалізації Стратегії.