dir->/media/actions/trening-garmonizatsiya-systemy-derzhavnykh-zakupivel`-v-ukrayini-zi-standartamy-es/

9 – 11 вересня у м. Суми пройшов тренінг, присвячений Гармонізації системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС. Учасники тренінгу обсудили сучасний стан державних закупівель в Україні, ознайомились із найкращими європейськими практиками та стандартами, оцінили контекст та виклики наближення Українського законодавства до Директив ЄС. В рамках тренінгу у учасників була можливість поділились досвідом антикорупційної діяльності. Окрему увагу було приділено рамковим угодам та електронним закупівлям в системі ProZorro.

Програма тренінгу включала як теоретичний блок, так і велику кількість практичних завдань. Увагу приділено темі Громадянського суспільства та його роль у системі державних закупівлею. Взаємодія між громадськими активістами та державними органами (зокрема, контролюючими та правоохоронними). Було зроблено огляд джерел інформації про закупівлі та найбільш популярних порушень і корупційних практик при закупівлях, а також розглянути недоліки, що сприяють корупції у закупівлях.

Участь у тренінгу взяли представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі, експерти Проекту ЄС «Гармонізація системи державних закупівель в Україні зі стандартами ЄС», Transparency International Україна, ДФІ, Держказначейства, Секретаріату Комітету ВРУ з євроінтеграції, місцевих державних адміністрацій та громадські активісти.