dir->/media/actions/ternopil`-pryednavsya-do-vseukrayins`kogo-rukhu-imena/

Кожна третя неділя травня відзначається в усьому світі, як день пам’яті людей, які померли від СНІДу. Саме тому в цей пам’ятний день Тернопільське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/ СНІДом» приєдналась до участі у міжнародному русі «Імена».

Міжнародний рух «Імена» зародився у 1987 році в США. Активіст Клів Джонс для того щоб виразити біль втрати та обурення бездіяльністю влади, зшив полотно (КВІЛТ) в пам’ять про друга, який помер від СНІДу. Його скорбота була настільки великою, що він щодня вкривався цією ковдрою, яка нагадувала йому про близьку йому людину, яка так начебто була поряд. Сьогодні ця ініціатива поширилась по всьому світу.

У Тернопільській області з 1987 року виявлено понад 1700 випадків ВІЛ - інфекції, народжено 130 дітей від ВІЛ - позитивних матерів та лише 3 з підтвердженим ВІЛ – статусом. Офіційно на обліку в обласному центрі СНІДу - 690, лише за минулий рік зареєстровано 130 нових випадки ВІЛ - інфекції, з них 43 в 4 стадії. Від СНІДу, померло з 1987 року – 84 особи, а в Україні це захворювання забрало близько 30 000 життів.

У День пам’яті людей, які померли від СНІДу, як символ скорботи та великої трагедії на Театральному майданні Тернополя активісти обласного відділення ЛЖВ розстелили КВІЛТ з вишитими іменами жителів міста та області, які померли за останні роки від СНІДу. Це не просто імена, це імена людей яких ми знали, любили. Люди, які творили сьогодення та наше майбутнє, більшість з цих людей померло в молодому віці, залишили неповними свої сім’ї, маленьких дітей.

В цей день вся Україна була в скорботі за втраченими життями українців.

До даної акції долучились: Центр боротьби з СНІДом - провели експрес – тестування. ПП «Партнер МВМ» та «Маршрутне телебачення MSP», які транслювали відеоролики присвячені ВІЛ/СНІДу на приватних екранах. ТМГО «Джерела». Тернопільський обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Товариство Червоного Хреста.