dir->/media/actions/telefon-doviry-dlya-vil-pozytyvnykh-lyudey/

13.02.2015 р. в м. Києві представники БО «ФПХЗС» та ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» провели робочу зустріч з регіональними представництвами НУО, які працюють в сфері протидії ВІЛ/СНІДу в рамках проекту «Доступ спільнот до послуг з догляду та лікування ВІЛ через зміцнення системи охорони здоров’я» (ACCESS), через ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ» за фінансової підтримки Федерального агентства США Центри з контролю та профілактики захворювань (CDC) в рамках Надзвичайного плану президента США по подоланню ВІЛ/СНІДу (PEPFAR)».

Метою зустрічі було активізувати та розширити партнерські взаємовідносини з ВІЛ-сервісними організаціями для швидкого реагування на порушення прав ВІЛ-позитивних клієнтів на послуги з догляду та лікування в регіонах.

Колеги з ВІЛ-сервісних організацій Одеси, Вінниці, Дніпропетровська, Запоріжжя, Києва, Кіровограду, Кривого Рогу, Львова, Полтави, Сум, Харкова, Черкас, Чернігова та Чернівців зібралися заради вдосконалення чинного алгоритму спільної взаємодії організацій-учасників робочої зустрічі в рамках швидкого реагування на потреби клієнтів у випадках порушення права на отримання належних послуг з догляду та лікування.

В рамках зустрічі представники БО «ФПХЗС» презентували роботу проекту «Доступ спільнот до послуг з догляду та лікування ВІЛ через зміцнення системи охорони здоров’я» (ACCESS), розповіли про принцип спільного ведення випадків клієнтів – консультантами проекту та регіональної організації. Також було презентовано успішні історії клієнтів, які звернулися з запитом щодо порушення їх прав. Особливої уваги під час обговорення заслуговували випадки клієнтів з зони проведення АТО та вимушених переселенців.

Учасники зустрічі зазначали, що подібні заходи є надзвичайно корисними в роботі фахівців регіональних НУО, а адекватне перенаправлення клієнта, якісне консультування та командна робота часто допомагають клієнтові отримувати якісні медичні та соціальні послуги та знати свої права.

В рамках проекту ця зустріч є першою, але не останньою – на березень 2015 року заплановано провести виїзну зустріч в регіоні, з якого надходить найбільше скарг щодо порушення доступу ЛЖВ до послуг з догляду та лікування ВІЛ.