dir->/media/actions/tekhnichna-konsul`tatsiya-shchodo-perekhodu-vid-pidtrymky-gf-do-natsional`nogo-finansuvannya-u-stamb/


21-22 липня 2015 р. у Стамбулі (Туреччина) проходить Технічна консультація щодо переходу від підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією (ГФ) до національного фінансування та забезпечення стійкості у країнах Східної Європи та Центральної Азії.

Цього року Глобальний фонд приступив до процесу розробки своєї нової стратегії на 2017-2021 роки. Очікується, що ця стратегія буде затверджена Правлінням Глобального фонду навесні 2016 року. Враховуючи, що всі зацікавлені сторони, включаючи донорів, національні уряди та громадянське суспільство, визнають необхідність мобілізації національних ресурсів для забезпечення переходу до національного фінансування протидії епідеміям ВІЛ-інфекції та туберкульозу, очікується, що у новій стратегії Глобального фонду буде пріоритезований розвиток міжсекторального партнерства між усіма зацікавленими сторонами з метою забезпечення успішного планування переходу країн до національного фінансування та стійкості програм.

Всеукраїнську мережу людей, які живуть з ВІЛ, на зустрічі представляють Голова Координаційної ради Володимир Жовтяк та заступник виконавчого директора Ганна Шевченко. У своєму зверненні до учасників Технічної консультації Володимир Жовтяк сказав: «Робота з адвокації по отриманню коштів від держави на програми лікування та сервіси у сфері ВІЛ повинна проводитися на рівні Президента та Прем'єр-міністра. Ми повинні бути зрозумілими та використовувати для донесення наших ідей будь-які способи впливу – переговори, акції, залучення уваги суспільства до проблем».

Важливо забезпечити планування відповідального переходу до національного фінансування та стійкості, щоб уряди, донори, технічні партнери та громадянське суспільство змогли вести переговори та узгодити відповідні умови і графік переходу до національного фінансування до припинення міжнародного фінансування програм з ВІЛ-інфекції, туберкульозу та зменшення шкоди. На даний момент у регіоні здійснюється ряд ініціатив по збору наукових даних і підготовці рекомендацій для розробки регіональної програми з відповідального переходу. Важливо, щоб зацікавлені сторони в регіоні були обізнані про найважливіші висновки та рекомендації за підсумками цих досліджень та аналізу.

Мета консультації полягає у тому, щоб закласти фундамент для розробки реалістичної структури планування стійкості і відповідального переходу, включаючи такі основні фактори, як принципи, процеси, алгоритми і механізми, конкретні області та джерела необхідної технічної підтримки, які допоможуть забезпечити успішний перехід, здатний привести до фінансової та програмної стійкості програм протидії ВІЛ-інфекції та туберкульозу.

Важливо те, що Консультація відбувається напередодні зустрічі, організованої спільно Глобальним фондом та Партнерством «Зупинити туберкульоз» і присвяченій Глобальному плану «Зупинити туберкульоз» на 2016-2020 роки та Стратегії Глобального фонду на 2017-2021 роки. Зустріч збере основні зацікавлені сторони, що беруть участь у протидії ВІЛ-інфекції та туберкульозу у регіоні Східної Європи та Центральної Азії: донорські організації, включаючи Глобальний фонд, агентства з надання технічної допомоги і розвитку, технічних партнерів ООН, відповідні національні агентства з ряду країн, організації громадянського суспільства та спільнот.