dir->/media/actions/syuzhet-pro-borot`bu-merezhi-lzhv-z-koruptsieyu-vyyshov-na-nayvplyvovishomu-radio-ssha/

Напередодні Всесвітнього дня пам’яті людей, які померли від СНІДу, на NPR (Національне Громадське Радіо) вийшов сюжет «Корупція в Україні забирає у ВІЛ-позитивних життєво важливу медичну допомогу». Відомий американський журналіст Арі Шапіро, під час свого перебування в Україні підготував сюжет, в якому він проводить конкретні паралелі між корупцією в Україні та тисячами смертей пацієнтів.

Прослухати весь сюжет можна насайті NPR.

«Корупція в Україні є звичною річчю. Вона є в освіті, бізнесі, і навіть в державних закупівлях, від яких залежить людське життя.» – зазначає Арі Шапіро в репортажі. В створенні матеріалу активну участь взяли представники ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», які забезпечили журналіста даними та прикладами корупційних дій. Зокрема для репортажу були використані приклади дослідження Центру Протидії Корупції «Хто заробляє на епідеміях ВІЛ/СНІДу та туберкульозу в Україні», яке проводилося на замовлення Мережі ЛЖВ про те. Як за допомогою фірм-прокладок завищуються ціни на АРТ в закупівлях МОЗу.

Окрім коментарів для програми, фахівець відділу комунікації Мережі ЛЖВ, Андрій Андрушків, організував для Арі Шапіро зустріч з ВІЛ-позитивним киянином, чия дружина померла минулого року в результаті корупційних дій місцевих медиків, які відмовлялися надавати безкоштовну медичну допомогу.

Шапіро завершує випуск на позитивній ноті. Якраз під час роботи над сюжетом, він отримав листа від фахівця з комунікації Мережі ЛЖВ в якому зазначено, що за результатами минулорічного розширення програми лікування кількість нових випадків СНІДу знизилася в Україні на 7%, а смертність від СНІДу знизилася на 10%. Журналіст має певність, що Мережа ЛЖВ продовжить свою роботу в сфері адвокації розширення доступу до лікування для ЛЖВ в Україні.