dir->/media/actions/stvoreno-trete-v-ukrayini-viddilennya-dlya-vil-pozytyvnykh-zasudzhenykh-u-zhytomyrs`kiy-oblasti/

Створено третє в Україні відділення для ВІЛ-позитивних засуджених у Житомирській області.

Співпраця громадського сектору з державою продовжує давати свої плоди.

У 2013 році надано благодійну допомогу (за кошти Глобального Фонду) на проведення ремонтних робіт та закупівлі медичного обладнання у сумі 739 322 тис. грн. для відділень багатопрофільної лікарні при Донецькій ВК УДПтС України в Донецькій області (№124) та спеціалізованої дерматовенерологічної лікарні при Райківській ВК УДПтС України в Житомирській області(№ 73), для лікування ВІЛ-інфікованих засуджених, які потребують стаціонарного нагляду за перебігом хвороби.

Уже у вівторок, 09 вересня 2014 року, заплановано відкриття новоствореного відділення для ВІЛ-позитивних засуджених у лікарні при Райківській виправній колонії (№73), Житомирська область (на 80 ліжок).

Варто підкреслити значимість створення даного відділення, адже раніше такого типу відділення для лікування ВІЛ-інфікованих засуджених,які потребують стаціонарного нагляду за перебігом хвороби, були лише у Херсонській та Донецькій областях.

У відкритті візьмуть участь представники Мережі ЛЖВ. Більше деталей очікуйте уже незабаром на нашому сайті, з перших уст.

Нагадаємо, що 21 березня 2012 року була підписана Угода між Державною пенітенціарною службою України (ДПтС України) та ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» (Мережа) про реалізацію проекту за підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Діяльність проекту розраховано на 5 років.

Рисунок1.jpg

2012 рік. Мережа разом з ДПтСУ розпочали широкомасштабну діяльність щодо проведення тестування засуджених та осіб узятих під варту.

2012-2013 роки. Протестовано 98 000 осіб, які перебувають в установах виконання покарання ДКВС України. Відповідно збільшено доступ до тестування в декілька разів, з 18,2% у 2011 році до 77,2% у 2013 році.

Зокрема у 2012 році діяльність 32 неурядових організацій поширювалась на 104 заклади ДКВС України, а наприкінці 2013 року кількість охоплених закладів зросла до 128 з 182 наявних. Завдяки спільним зусиллям соціальних працівників НУО, які проводили дотестове консультування, та медичних працівників установ, які безпосередньо проводили тестування та післятестове консультування засуджених та осіб, узятих під варту, було виявлено 6 811 нових випадків ВІЛ-інфекції (6,95 % від загальної кількості протестованих), 4 863 з яких в подальшому були взяті під диспансерний нагляд та отримали лікування. Послуги в проектах з догляду та підтримки отримали 8 476 ВІЛ-позитивних засуджених.

Проведено 10 навчальних тренінгів для 278 представників медичного персоналу ДКВС України щодо проведення до та після тестового консультування та по роботі з швидкими тестами.

Для профілактичної діяльності Мережею ЛЖВ розроблено та передано інформаційні матеріали та аудіо/відео лекції до установ виконання покарань. Зазначені матеріали розповсюджуються серед цільової групи під час проведення інформаційно-освітніх занять соціальними працівниками НУО. Усе це дало змогу покращити якість наданих послуг ВІЛ-інфікованим та збільшити мотивацію засуджених на проходження добровільного консультування та тестування.

Покращені умови зберігання лікарських засобів та виробів медичного призначення та розбудова матеріально-технічної бази у 19 аптеках при УВП та СІЗО ДПтС України.

Слідкуйте за оновленням інформації на сайті Мережі.