dir->/media/actions/spivrobitnyka-merezhi-lzhv-oleksandra-gatiyatullina-bulo-vidznacheno-pochesnoyu-gramotoyu-predstavny/

З 8 по 9 липня 2015 року під Вінницею пройшов перший національний форум моніторів Національного превентивного механізму під назвою «Спільнота моніторів: хто ми і куди ми йдемо?». На заході були вручені довіреності Уповноваженого ВРУ з прав людини новим моніторам на право здійснення моніторингових візитів НПМ, а також були відзначені найбільш активні представники спільноти. Фахівця відділу адвокації ВБО «Всеукраїнської мережі ЛЖВ» Олександра Гатіятулліна було відзначено грамотою Представника Уповноваженого ВРУ з прав людини за активний внесок в розвиток спільноти моніторів Національного превентивного механізму.

Image001_resize.jpg

Сам форум було організовано ініціативною групою моніторів НПМ, в склад якої увійшов Олександр Гатіятуллін, який і виступив з вітальною промовою на відкритті заходу.

Ці 2 дні були насичені цікавою програмою. У перший день моніторів Антон Кориневич (кандидат юридичних наук представник Інституту міжнародних відносин, КНУ ім. Т.Г. Шевченка) ознайомив зі стандартами міжнародного гуманітарного права та їх застосуванням під час збройних конфліктів. Після обіду Дмитро Шерембей (БФ «Пацієнти України) та Дмитро Сіманський (медіа-експерт) провели майстер-класи: «Моніторинг + Адвокація = Досягнення змін» та «Як говорити, щоб тебе почули і зрозуміли». На другий день монітори працювали за технологією «Відкритий простір / Open Space», який модерували Роман Коваль та Олена Грабовська.

Монітори національного превентивного механізму – це громадські активісти, які здійснюють моніторингові візити у місця несвободи з метою попередження катувань та жорстокого поводження з особами, які по рішенню судового або адміністративного органу перебувають у цих закладах. Десятки членів Всеукраїнської мережі ЛЖВ є вже моніторами НПМ, та активно здійснюють візити у закриті заклади, тому що недоступність лікування та обмеженість в доступі до медичних послуг у місцях несвободи є жорстоким поводженням, а в окремих випадках може кваліфікуватися як катування. Національний превентивний механізм створено в Україні у 2012 році на виконання ратифікованого Державою факультативного протоколу до Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання. Реалізацію НПМ покладена на Уповноваженого ВРУ з прав людини.

YK1A9234_resize.JPG

_DSC9276_resize.JPG

YK1A9227_resize.JPG

YK1A9442_resize.JPG

YK1A9592_resize.JPG