dir->/media/actions/sofiyivs`ka-ploshcha-vkryta-naybil`shym-v-ukrayini-kviltom-v-pam-yat`-pro-pomerlykh-vid-snidu/

18 травня на Софіївській площі відбулася меморіальна акція «Імена», присвячена Всесвітньому дню пам’яті людей, які померли від СНІДу. Під час акції територія площі була вкрита величезним Квілтом (меморіальним полотном) загальною площею більше 400 м². Квілт створений власноручно ВІЛ-позитивними людьми та небайдужими активістами з полотен з усіх куточків України. На цьому полотні вишиті тисячі імен українців, які померли від СНІДу. Цей квілт – символ скорботи та великої трагедії наслідків епідемії СНІДу, яка забрала життя майже 30 000 українців. Цього року Україна, за ініціативи ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», знову доєдналася до світового руху «Імена», в рамках якого центральні площі світових столиць застеляють меморіальними квілтами на знак пам’яті за тими людьми, які померли від СНІДу. Київський квілт цього року був внесений до Книги рекордів України, як найбільше меморіальне полотно.

Софіївська площа вкрита найбільшим в Україні квілтом в пам’ять про померлих від СНІДу

«Найбільший квілт не є тим рекордом, яким можна гордитися. На кожному його клаптику імена наших друзів та близьких. Є дуже простий спосіб зупинки потоку цих жахливих смертей – це стовідсотковий доступ до лікування, якого наразі в Україні ще немає. Саме тоді, коли кожен ВІЛ-позитивний громадянин України буде отримувати АРТ ми перестанемо ставити такі рекорди.» – зазначає голова Координаційної ради ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Володимир Жовтяк.

Представники Мережі ЛЖВ наводять конкретні цифри, які демонструють успішність лікувальних програм в подоланні смертності від СНІДу. Минулого року Україна вперше досягнула зниження цього показника одразу на 10% ( з 3870 смертей від СНІДу в 2012 р. до 3514 в 2013 р.). Збільшення бюджету на закупівлю ліків, яке вимагали ЛЖВ-активісти, дозволили МОЗу на 40% збільшити кількість людей, які отримують лікування до 55 784 пацієнтів. Саме розширення програми лікування для ВІЛ-позитивних людей стало ключовим каталізатором зменшення смертності та нових випадків СНІДу. Сьогодні ж в умовах економічної кризи та інфляції держава повинна докласти значних зусиль для збереження цієї позитивної тенденції.


«До кінця року лікуванням буде охоплено майже 68 тисяч пацієнтів. Для досягнення цієї принципово важливої цілі ведеться спільна системна робота: триває написання заявки від України до Глобального фонду для отримання донорської допомоги, ведуться переговори з фармацевтичними виробниками, які, сподіваємося, дозволять нам здійснити закупівлю антиретровірусних препаратів за оптимальним цінами. Дуже важливо, що ця діяльність ведеться за в умовах об’єднання ресурсів та спільного вирішення завдань», - наголосила в.о. Голови Держслужби України соцзахворювань Олена Єщенко.

Присутній на заході радник Віце-прем’єр міністра України з гуманітарних питань Іван Сорока, зачитав звернення Олександра Сича до учасників акції, в якому віце-прем’єр висловив свою підтримку ЛЖВ-спільноті та ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», а також закликав представників влади, громадськості та Церкви послідовно робити свій внесок в подолання епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні.

primier.jpg

Ольга Руднєва, директор Фонду Олени Пінчук «АНТИСНІД»​​: «Останнім часом ми дуже часто чуємо про смерть , вона стає чимось буденним, частиною щоденних новин. У такий час дуже важливо не втратити розуміння важливості і цінності життя і здоров'я кожної людини. Саме тому День пам'яті для нас сьогодні – це не просто можливість згадати про тих , чиї життя забрала епідемія СНІДу. Це можливість застерегти тих, хто не підозрює, що він ризикує своїм життям і життям своїх близьких. Ми повинні зробити все, для того щоб сьогодні наші друзі не вмирали від хвороб, яким можна запобігти».


. Київський квілт цього року був внесений до Книги рекордів України, як найбільше меморіальне полотно.

18_05_2014_Imena_01_resize.jpg

Софіївська площа вкрита найбільшим в Україні квілтом в пам’ять про померлих від СНІДу

Софіївська площа вкрита найбільшим в Україні квілтом в пам’ять про померлих від СНІДу

Софіївська площа вкрита найбільшим в Україні квілтом в пам’ять про померлих від СНІДу

Софіївська площа вкрита найбільшим в Україні квілтом в пам’ять про померлих від СНІДу


Софіївська площа вкрита найбільшим в Україні квілтом в пам’ять про померлих від СНІДу