dir->/media/actions/sim-dniv-z-zhyttya-merezhi/

СІМ ДНІВ З ЖИТТЯ МЕРЕЖІ

23-27 листопада 2015р.

23.11.2015 Активісти вимагають від Світового банку врятувати життя людей з ВІЛ/СНІДом

http://network.org.ua/media/actions/aktyvisty-vymagayut%60-vid-svitovogo-banku-vryatuvaty-zhyttya-lyudey-z-vil-snidom-ta-tuberkul%60ozom/

Активісти Представництва Фундації АНТИСНІД - США в Україні – AHF (AIDS Healthcare Foundation), БФ «Пацієнти України», Всеукраїнської мережі ЛЖВ та інших пацієнтських неурядових організацій провели акцію протесту перед будівлею Світового банку. Мета – домогтися від Світового банку переглянути класифікацію, згідно з якою Україна віднесена до країн з середнім рівнем доходу і визнати правду, що українці є бідними.

На сьогодні від класифікації країни залежить за якими цінами вона отримуватиме ліки від міжнародних виробників (більш багаті країни традиційно сплачують за ліки дорожче, ніж бідні) та які розміри допомоги отримуватиме від міжнародних донорів. А відтак, ані держава, ані пацієнти не можуть купувати ліки за такими самими цінами, як купують їх, приміром, у Бразилії чи Китаї.

"Сьогодні, 75% бідного населення світу, і більшість людей, які живуть з ВІЛ/СНІД - проживають саме у країнах, які у даний час Світовий банк класифікує як країни з середнім рівнем доходів. Україна є також серед них",- зазначає Сергій Федоров, голова Представництва Фундації АНТИСНІД - США в Україні, AHF, Що це означає для пацієнтів з ВІЛ/СНІДом та туберкульозом, що живуть в Україні? Те, що Глобальний фонд, що фінансує програми лікування для українців, скоротить надання грошової допомоги, і більше допомагатиме бідним країнам. Внаслідок цього українські пацієнти не отримають достатнього лікування, а епідемії ВІЛ і туберкульозу будуть поширюватись і надалі. Це необхідно змінити і зараз все залежить від Світового банку!»

На сьогодні, не зважаючи на економічну кризу, девальвацію гривні та зниження рівня достатку населення, Україна все ще віднесена Світовим банком до групи країн з середнім рівнем доходу - де щоденний середній рівень зарплати населення коливається від $2,86 до $34,89. При цьому нижній поріг входження в групу всього на $1,61 перевищує міжнародну межу бідності, яка становить $1,25. Всі ці макроекономічні показники не мають нічого спільного з реальним життям людей, особливо тих, хто стикається зі смертельними захворюваннями, такими як ВІЛ або туберкульоз. У той же час, при існуючій класифікації, не тільки Глобальний Фонд, але й інші міжнародні донори скорочують свою присутність в країнах із середнім рівнем доходу. Очевидно, що якщо нижній поріг класифікації країн з середнім рівнем доходу буде підвищений до $10 в день на людину, то це буде відповідати реальному стану справ, і знизить ризик неотримання міжнародної допомоги.

Віталій Ткачук, член Координаційної ради Всеукраїнської мережі ЛЖВ вважає, що «Для пацієнтів з ВІЛ/СНІД вкрай важливо продовжувати отримувати кошти на лікування від Глобального фонду. 19 649 пацієнтів щорічно отримує лікування завдяки ГФ. У 2015 році дефіцит бюджету на закупівлю ліків закривався тільки завдяки міжнародним програмам. У 2016 році (1-й квартал) лікування для майже 70 тис. людей стане можливим тільки завдяки міжнародній допомозі.

А по друге, важливо не забувати про ціноутворення таких ліків, коли фармацевтичні компанії також керуються класифікацією Світового банку, визначаючи ціну на свої ліки для країн. Отже є можливість за ті самі кошти врятувати життя більшій кількості людей, якщо класифікацію буде переглянуто», - наголосив Віталій Ткачук, член Координаційної ради Всеукраїнської мережі ЛЖВ

Активісти підписали та передали свій лист-вимогу голові Представництва Світового банку в Україні. В ньому вони підтримують вимоги своїх колег, з 45 країн світу і більш ніж 520 організацій та закликають підвищити нижній поріг включення країн до групи «середнього рівня доходу» до $10 на день, і реалістично оцінити ситуацію з доходами населення в Україні. На думку активістів, це допоможе знизити ціни на всі імпортні ліки, збільшити рівень міжнародної допомоги, а відтак врятувати тисячі життів пацієнтів зі смертельними недугами, в тому числі з ВІЛ/СНІД та туберкульозом.

Подібні вимоги були озвучені на акціях під офісами Світового банку та на зустрічах Глобального Фонду у таких країнах як Перу, Мексика, Камбоджа, США, Китай та Швейцарія.

25.11.2015 60% пацієнтів можуть залишитися без лікування через скорочення бюджету

http://network.org.ua/media/actions/60-patsientiv-mozhut%60-zalyshytysya-bez-likuvannya-cherez-skorochennya-byudzhetu/

Пів сотні важкохворих пацієнтів прийшли під стіни Міністерства фінансів України, щоб не допустити скорочення видатків на закупівлю ліків у 2016 році. Хворі на ВІЛ/СНІД, туберкульоз, вірусні гепатити, орфанні та онкологічні захворювання вимагали від Міністра фінансів Наталії Яресько виділити ту суму на закупівлю ліків, яку потребує Міністерство охорони здоров’я, щоб забезпечити базову потребу в лікуванні тяжко хворих.

У проекті бюджету на наступний рік на закупівлю медикаментів закладено всього 3,4 млрд грн. Для того, щоб забезпечити хворих потрібними ліками, Міністерство охорони здоров’я просить закласти у бюджет мінімум 8,1 млрд грн.

«Вперше в історії України Міністерство охорони здоров’я показало реальну потребу в ліках, а не за принципом «замовляємо, скільки дають», – розповідає Ольга Стефанишина, виконавчий директор БФ «Пацієнти України». – Якщо ж Мінфін затвердить суму у 3,4 млрд грн, то залишить без лікування 60% пацієнтів», – додає вона.

Щороку бюджет на закупівлю ліків в Україні формувався за залишковим принципом. Міністерству охорони здоров’я озвучували суму, яку Мінфін зможе виділити на лікування. МОЗ відповідно «спускало» цю суму на регіони для формування заявок. Фактично, цей бюджет ніколи не відображав реальної потреби в лікуванні. За деякими хворобами, як, наприклад, муковісцидоз чи дитяча гемофілія покривав потребу не більше, ніж на 10-20%.

Україна займає перше місце в Європі по розповсюдженню вірусних гепатитів. За даними громадських організацій, в нашій державі майже 9% населення інфіковано цим вірусом. В Європі показник поширення гепатиту становить 0,13%-3%. За таких обставин жодна держава не підпише договір про безвізовий режим з Україною, оскільки це пряма загроза для здоров’я та життя їхніх громадян.

«Якщо Мінфін сформує такий вбивчий бюджет, то більше 90% українців, хворих на гепатит, залишиться без лікування. Уже сьогодні Україна може отримати ціну на інноваційні ліки, що майже в 100 разів нижча від Європейської. Але замість того, щоб закупити ці ліки та зупинити епідемію гепатиту, держава максимально урізає бюджет. Сьогодні від підпису Яресько залежить моє життя та життя мільйонів пацієнтів, які сподіваються вилікувати цей страшний вірус», – розповідає Олег Мартинюк, голова громадської організації хворих на гепатит С «Іскра надії».

Саме до Міністра фінансів Наталії Яресько зверталися тяжкохворі українці, що тримали в руках таблички: «Яресько, обирай: жити чи померти», привертаючи увагу Міністра фінансів до того, що від її підпису залежить, отримають пацієнти потрібне лікування, чи ні.

«Відповідно до зобов’язань, взятих на себе Україною, щороку кількість людей, які отримують лікування від ВІЛ/СНІДУ має збільшуватися. Лише це може допомогти зупинити епідемію в країні. Так, в 2016 році 79 тисяч ВІЛ-позитивних пацієнтів мають знаходитися на державному лікуванні». розповідає Сергій Дмитрієв, член Координаційної ради ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».Ще 50 тисяч все одно стоятимуть в черзі, чекаючи на ліки. Якщо Міністерство фінансів не виділить необхідну суму на лікування ВІЛ-позитивних пацієнтів, то наступного року ми навіть втратимо тих, хто зараз його отримує. Тобто, 3 з 4 ВІЛ-позитивних українців не отримають необхідних медикаментів».

Більше того, Мінфін з 1 січня 2016 року планує ввести ПДВ на ліки у розмірі 20%, що скоротить життя ще більшій кількості пацієнтів.

Занепокоєні фінансовою політикою Мінфіну щодо хворих також міжнародні організації та донори. Нещодавно Об’єднана програма ООН з ВІЛ/СНІДу та Глобальний фонд для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією направили офіційного листа Прем’єр-Міністру України та Міністру фінансів Наталії Яресько. У листі зазначається, що Глобальний фонд надасть фінансування у розмірі 138 мільйонів доларів на період 2015-2017 років за умови виконання Урядом України своєї частини зобов’язань «щодо співфінансування, в тому числі на антиретровірусну терапію та опіоїдну замісну терапію, як це передбачено Державною програмою протидії СНІДу на 2014 – 2018 рр».

Щодня в Україні через відсутність ліків помирає 1607 пацієнтів. ВІДДІЛ АДВОКАЦІЇ

26 листопада 2015 р. юрист Мережі Бєлай Світлана відбулась зустріч з юристом Регіонального центру правової допомоги С.Зайцем. Організація здійснює захист прав кримчан, переселенців. На даний момент одна з справ передана до Європейського суду по захисту прав на лікування гепатиту С у вправній колонії. Мережа готує документи до Європейського суду та виступить в справі як третя сторона. Лікування гепатиту в С в закладах пенітенціарної служби відсутнє. Наразі, це дуже важливе питання надання лікування хворим на гепатит С.

Мережа ЛЖВ інформуватиме про результати даного позову.

25 листопада 2015 р. відбулось засідання Комітету ВРУ з питань охорони здоров’я щодо нової редакції Закону України «Про лікарські засоби». Від Всеукраїнської мережі ЛЖВ брав участь член Координаційної Ради Сергій Дмитрієв, який зазначив: «Важливо, щоб нова редакція закону встановлювала правила, які підвищують доступність лікарських засобів для пересічних громадян, включаючи людей, які живуть з ВІЛ. Для цього необхідно максимально зменшити неефективне нормативне регулювання обігу лікарських засобів, яке створює лише додаткові корупційні ризики, створити сприятливі умови для підвищення конкуренції на ринку. Зокрема, не підсилювати ексклюзивні права фармацевтичних компаній в аспектах патентного захисту та даних клінічних досліджень, які, на жаль, призводять лише до зменшення конкуренції на ринку, і відповідно програє кінцевий споживач.»

ВІДДІЛ ІННОВАЦІЙНИХ ПРОЕКТІВ

25.11.2015 Досвід проекту RESPECT представлено на рівні Центральноазіатського регіону

http://network.org.ua/media/actions/dosvid-proektu-respect-predstavleno-na-rivni-tsentral%60noaziats%60kogo-regionu/

17-20.11.2015 в Казахстані (м. Алмати), Виноградова Олександра та Раус Ірина представили досвід проекту, що виконується ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», в напрямку протидії стигмі та дискримінації по відношенню до ЛЖВ у закладах охорони здоров’я.

Учасниками тренінгу для тренерів «Формування толерантного ставлення з боку медичних працівників до людей, які живуть з ВІЛ та представників груп найвищого ризику» стали представники трьох країн: Казахстану, Киргизстану та Таджикистану. Це представники неурядових організацій Центральноазіатської Асоціації ЛЖВ та лікарі центрів СНІДу, які в подальшому об’єднаються в тренерські пари, і проводитимуть ряд тренінгів для лікарів та медичних сестер з метою зміни ставлення медичних працівників до пацієнтів з ВІЛ у своїх країнах.

23.11.2015 Всеукраїнська мережа ЛЖВ розпочинає проведення серії круглих столів з презентації оцінки задоволеності адміністративними послугами, які надаються в соціальній сфері

http://network.org.ua/media/actions/merezha-provodyt%60-otsinku-administratyvnykh-poslug-v-sotsial%60niy-sferi/

Всеукраїнська мережа ЛЖВ розпочинає проведення серії круглих столів з презентації оцінки задоволеності адміністративними послугами, які надаються в соціальній сфері в рамках проекту «Покращення якості адміністративних послуг соціальної та медичної сфери в обраних регіонах України» за підтримки Європейської комісії. В ході реалізації проектної діяльності обласні відділення Мережі провели оцінку задоволеності клієнтів Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) та управлінь соціального захисту населення (УСЗН). Оцінка є мультикомпонентною та включає оцінку місця надання послуг методом спостереження, вибіркове опитування клієнтів установ, дослідження процесу отримання послуг за допомогою таємних клієнтів та дистанційне дослідження можливості отримання послуг та інформації про послуги з мережі Інтернет.

Перші круглі столи було проведено у м. Рівне та м. Ужгород 16 та 20 листопада. Учасниками круглих столів були співробітники відділень Мережі – експерти з оцінки, а також представники ЦНАП та УСЗН, які приймали участь в оцінці. Оцінка проводилась в вересні-жовтні 2015 року. Загалом всі установи отримали достатньо високі оцінки задоволеності наданням послуг, але наявні деякі моменти, які потребують покращення.

Після круглих столів заплановано створення регіональних робочих груп з опрацювання рекомендацій оцінки, в які увійдуть представники громадськості та місцевих органів влади.

20.11.2015 У ХАРКОВІ ПІДВЕЛИ ПІДСУМКИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ «НАДАННЯ ПРАВОВОЇ

http://network.org.ua/media/actions/u-kharkovi-pidvely-pidsumky-realizatsiyi-proektu-nadannya-pravovoyi-dopomogy-vymushenym-pereselentsya/

В Харкові на базі прес-центру «Status Quo» пройшла прес-конференція «Надання правової допомоги вимушеним переселенцям, які живуть з ВІЛ», присвячена результатам реалізації проектів, що здійснювалися за підтримки Програми розвитку ООН та були реалізовані на території Харківської області Харківським обласним відділенням Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська Мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» та Чугуївською правозахисною групою. Учасниками заходу стали Новицька Наталія – керівник проекту «Правова допомога ВПО, які живуть з ВІЛ в Харківській області» Харківського обласного відділення «Всеукраїнської Мережі ЛЖВ», Роман Лихачов – голова Чугуївської правозахисної групи, керівник проекту «Підвищення правових знань та надання правової допомоги ВПО, які живуть з ВІЛ на території Харківської області, на системному рівні», Аліна Кувшинчікова – волонтер ЧПГ та Чубукіна Наталія – консультант з соціального супроводу ХОВ «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ».

В ході прес-конференції, спікерами були обговорені основні питання стосовно мети проекту, проблем, які виникли під час реалізації та його кінцевих результатів.

Отже, за результатами проекту, в м. Харкові:

1. Здійснений моніторинг недопущення корупційних дій з боку державних закладів, громадських організацій та інших структур по відношенню до ВПО, які звернулися по допомогу до відділення.

2. Надано біля 100 консультацій юриста з питань первинної правової допомоги ВІЛ-позитивним ВПО.

3. Здійснилось представництво інтересів ВІЛ-позитивних ВПО в закладах соціальної сфери, державних структурах, органах місцевого самоврядування, медичних установах – більш ніж 12 осіб.

4. Залучені клієнти до інформаційних занять, задля підвищення правової обізнаності внутрішньо переміщених осіб з ВІЛ-позитивним статусом, які проводилися залученим до проекту юристом.

За результатами проекту, в м. Чугуїв:

1. Проведено консультування та правова допомога (всього 430 безоплатних правових консультацій)

2. Проведені заходи з судового та позасудового супроводу, спрямовані на запобігання та відновлення порушених прав ВПО, які живуть з ВІЛ.

3. Проведені школи правових знань для ВПО, що живуть з ВІЛ шляхом проведення п’яти практичних тренінгів правозахисної направленості.

4. Розроблена тематична інформаційна література, спрямована на підвищення рівня правової обізнаності ВПО, які живуть з ВІЛ.

5. Проведений моніторинг дотримання прав ВПО, які живуть з ВІЛ на території Харківської області.

Також, під час конференції були обговорені питання стосовно подальшого фінансування лікування тимчасово переміщених осіб з ВІЛ-позитивним статусом у Харківській області. «Ліків і зараз вистачає всім, хто зареєструвався в області. Завдяки Глобальному Фонду, неурядові організації знаходять можливість забезпечити ВІЛ-позитивних людей ліками. Але офіційно кошти перерозподілять з наступного року, сформувавши відповідне держзамовлення», — зазначила Наталія Новицька. За даними, у Харківській області зареєстровано понад 220 переселенців з ВІЛ-позитивним статусом (у тому числі близько 20 дітей), при цьому з Донбасу виїхало близько 800 хворих. «Ми не знаємо точно куди вони поїхали, але є підстави допускати, що значна їх частина живе в області, намагаючись не афішувати свій діагноз з різних причин. У майбутньому, коли їх захворювання загостриться, можуть бути проблеми з виділенням ліків для цих людей, так як їх не враховували при визначенні держзамовлення» — додала Наталія.

ВІДДІЛ ЗАКУПІВЕЛЬ

Закупівля АРВ препаратів.

Мережа здійснює закупівлі як для пацієнтів Глобального Фонду, так і для пацієнтів державного бюджету. Закупівля для пацієнтів Державного бюджету здійснюється в тимчасовому режимі, з метою забезпечення безперервного лікування всіх пацієнтів в Україні в критичній ситуації, що сталась через дефіцит Державних коштів виділених на лікування ВІЛ-позитивних пацієнтів а також через невиконання своїх зобов’язань одним із постачальників, що став переможцем тендеру Міністерства охорони здоров’я України. Всі закупівлі здійснюються за кошти Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

Станом на 27.11.2015 частина препаратів закуплених для лікування пацієнтів в рамках програми Глобального Фонду вже на складі Мережі. До кінця року очікується отримання 85% закуплених препаратів для забезпечення річного курсу лікування для 26 тис. пацієнтів. Дані препарати плануються до розвезення протягом грудня 2015 р. та січня-лютого 2016 р. Сума закупівлі – $10 219 379.

Екстрена закупівля препаратів Ламівудин/Зидовудин 150/300 мг – 95000 уп. та Ефавіренз 600 мг – 88000 уп. на суму $684 960, для забезпечення безперервного лікування всіх пацієнтів Державного бюджету вже здійснена, препарати розвозяться в регіони. Поставка препаратів в лікувальні заклади має завершитись до 04 грудня 2015 р.

Постачання препаратів закуплених для забезпечення безперервного лікування пацієнтів, які отримують антиретровірусні препарати за кошти Державного бюджету здійснено практично у повному обсязі. Залишок препаратів, що ще не поставлено, планується поставити у грудні 2015 р., це наступні препарати: Дарунавір 600 мг (100% замовленого об’єму), Етравірин 100 мг (100% замовленого об’єму), Тенофовір/Емтрицитабін 300/200 мг (12% замовленого об’єму, інші 88% наразі розвезено в регіони), Тенофовір 300 мг (55% замовленого об’єму, інші 45% наразі розвезено в регіони), Ламівудин 150 мг таб. (7% замовленого об’єму, інші 93% наразі розвезено в регіони). Дані препарати дозволяють забезпечити державних пацієнтів лікуванням до кінця березня 2016 р. Вартість поставки – $4 149 295.

Закупівля тестів та реагентів на визначення ВН та СД4.

Закупівля реагентів та витратних матеріалів для проведення досліджень на визначення рівня вірусного навантаження ВІЛ та кількості клітин СД4 так само здійснена як для пацієнтів Глобального фонду, так і для пацієнтів, які отримують лікування за кошти Держбюджету.

За рахунок економії коштів, досягнутої в результаті переговорів щодо зниження ціни вдалося збільшити закупівлю тестів на вірусне навантаження, таким чином забезпечивши доступ до тестування для більшого числа пацієнтів.

Всього закуплено на 2016 рік 65 184 тести на вірусне навантаження ВІЛ, з них 54 624 тести для пацієнтів Глобального Фонду та 10 560 для пацієнтів Держбюджету. Поставка тестів в Україну буде здійснена на початку грудня 2015р., розвезення в регіони – протягом грудня 2015р. Загальна сума закупівлі - $1 016 618

Було закуплено 55 650 тестів на визначення кількості клітин СД4, з них 37 650 для пацієнтів проекту Глобального фонду та 18 000 для пацієнтів Держбюджету. Загальна сума закупівлі $667 431. На 27.11.2015р. 90% тестів поставлені та розвезені в регіони. 3900 тестів для ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського Національної академії медичних наук України» в рамках додаткової закупівлі заплановано поставити в січні 2016 р.

Закупівля препаратів для лікування опортуністичних інфекцій.

Закупівля препаратів для профілактики та лікування опортуністичних інфекцій здійснена для лікування пацієнтів, які отримують терапію в рамках проекту Глобального фонду. Більшість препаратів цієї групи вже закуплена і знаходиться на складі Мережі. До кінця 2015 р. планується поставити всі закуплені препарати. Загальна сума закупівлі -- $876 891. Розвезення препаратів до регіонів заплановане другу половину грудня 2015р. – січень 2016р.

ВІДДІЛ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ

27.11.2015 відділом регіонального розвитку оголошено запит про висунення і відбір представника від спільноти ЛЖВ в Національну раду з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Проводиться підготовка до двох регіональних круглих столів:

- проблемні питання доступу до лікування, догляду та підтримки в Дніпропетровській області, що відбудеться 4 грудня в Дніпропетровську,

- щодо вирішення проблеми доступу до безкоштовної діагностики в Києві, який заплановано на 30 листопада.

Сформовано графік проведення заходів по компоненту «Посилення систем спільнот» в рамках проекту «Лідерство, менеджмент та врядування» (за фінансової підтримки MSH) та розроблено програми трьох тренінгів: «Моніторинг та оцінка діяльності НУО», «Емоційний інтелект в управлінні проектами» та «Маркетингове планування в НУО».

Підготовлено технічне завдання на адаптацію інструментарію з оцінки задоволеності клієнтів адміністративними послугами, що розроблений в рамках проекту «Покращення якості адміністративних послуг соціальної та медичної сфери в обраних регіонах України» (за підтримки Європейської Комісії) для проведення оцінки задоволеності соціальними послугами, що надаються НУО. Оцінку з використанням адаптованого інструменту планується провести в 5 областях України в першому кварталі 2016 року.

ВІДДІЛ ГРАНТМЕНЕДЖМЕНТУ

18-20 листопада 2015 року, Катерина Панделі та Ольга Правдива взяли участь у міжнародній конференції «Ефективні підходи у роботі з підлітками які мають досвід вживання ПАР». Під час конференції було представлено досвід мережі в організації та проведенні психотерапевтичних таборів для дітей та їх батьків, а також було проведено інтерактивну лекцію на тему «Підтримка сімей з підлітками, які вживають ПАР».

Здійснено перерахунок чотирьох траншів на суму на суму понад 500 тис. грн.( Донецький обласний благодійний фонд "Оберіг" м. Констянтинівка, Донецький обласний благодійний фонд Центр соціального розвитку "Міст" м. Донецьк, Львівське обласне відділення «ВМ ЛЖВ» м. Львів, Львівська міська громадська організація Центр духовної і психологічної підтримки та взаємодопомоги “ДОРОГА” м. Львів) ;

25-26 листопада 2015р. представники відділу взяли участь в зустрічі «Визначення концепції і основних стратегічних напрямків Національної програми боротьби з ТБ на 2017-2021 рр. на основі стратегії ВООЗ;

Здійснюється підготовка круглого столу «Розробка пропозицій для оптимізації системи діагности та лікування ВІЛ-позитивних у Дніпропетровській області»;

Здійснюється підготовка до моніторингових візитів у Вінницьке обласне відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», БО «Світло надії», Рівненський обласний БФ “Майбутнє без СНІДу»;

В стандартному режимі здійснюється розгляд листів – запитів субреципієнтів на внесення змін до бюджетів проектів, аналіз та розрахунок додаткових потреб пов’язаних з інфляцією, доопрацьовуються результати верифікації витрат субреципієнтів.

АНАЛІТИЧНИЙ ВІДДІЛ

23.11.2015 фахівцями аналітичного відділу проведено зустріч з новим керівництвом та фахівцями Центру електронної охорони здоров’я МОЗ України. Були обговорені питання співпраці у впровадженні медичної інформаційної системи «ВІЛ-інфекція в Україні». За результатами зустрічі фахівцями Центру були надані консультації Мережі щодо цін на оренду майданчиків для розміщення серверного обладнання центру обробки даних центрального рівня.

25.11.2015 аналітичним відділом підготовлено та подано заявку на продовження фінансування наступного року (квітень 2016-березень 2017) за проектом ACCESS.

Протягом тижня фахівці відділу брали участь у підготовці 6-ї національної науково-практичної конференції з моніторингу та оцінки «Зміцнення єдиної системи моніторингу та оцінки заходів протидії епідемії ВІЛ-інфекції в Україні: нові моделі та кращі практики».

ВІДДІЛ МОНІТОРИНГУ І ОЦІНКИ

ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», що за кошти Глобального фонду реалізує проекти з догляду та підтримки ВІЛ-позитивних людей, за допомогою регіональних НУО-субреципієнтів, всіляко намагається підтримувати ВІЛ-позитивних людей, які були вимушені покинути свої домівки через військові дії на сході України.

Упродовж третього кварталу поточного року 510 клієнтів з числа внутрішньо переміщених осіб мали можливість звернутися за послугами до громадських організацій та представництв Мережі ЛЖВ в Одеській, Херсонській, Запорізькій, Дніпропетровській, Харківській, Полтавській, Чернігівській, Київській областях та м. Києві. В Луганській та Донецькій областях організації допомагають людям, які переїхали із населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження та тих, що знаходяться на лінії зіткнення.

Серед послуг, що найчастіше надавались, варто назвати такі: формування прихильності до АРТ та медичних послуг (в т.ч. допомога в дотриманні лікувального режиму), психологічне консультування, патронаж соціальних працівників та індивідуальне представництво інтересів з метою отримання державних виплат і пільг.