dir->/media/actions/sim-dib-z-zhyttya-merezhi./

Всеукраїнська Мережа ЛЖВ підтримала кампанію, оголошену в Україні Офісом Генерального Інспектора Глобального фонду з боротьби зі СНІДом, ТБ та малярією.

Кампанію було презентовано на раді Голів Правлінь Всеукраїнської мережі ЛЖВ, яка пройшла за участю членів Наглядової ради Мережі. Голови Правлінь регіональних організацій були проінформовані про наглядову діяльність Мережі, повноваження Наглядової ради щодо політик і процедур по наглядової діяльності, внутрішньому аудиту та управління ризиками.

Дніпропетровське відділення Мережі реалізує проект USAID RESPOND «Майстерня можливостей», який спрямований на підвищення економічної самостійності жінок-ЛЖВ, що мають дітей до 6 років. В рамках цього проекту на цьому тижні перший випускниці «Майстерні можливостей» розпочали навчання на курсах татуажу та візажу.

Також на цьому тижні проведені переговори з діагностичним відділенням багатопрофільної обласної лікарні ім. Мечникова і отримана квота для проведення безкоштовної діагностики методом комп'ютерної томографії для клієнтів Дніпропетровського відділення Мережі.

Позабюджетні надходження у закладах охорони здоров’я. Результати діяльності робочої групи

16 грудня 2015р. в Чернігівської міської лікарні №2 відбулося засідання круглого столу в рамках проекту «Неформальні платежі у закладах охорони здоров’я». Робоча група з питань забезпечення прозорості в отриманні та використанні позабюджетних надходжень від фізичних і юридичних осіб у закладах охорони здоров'я міста Чернігова здійснює дослідження, моніторинг, аналіз отримання та використання вищезгаданих надходжень, в тому числі, діяльності благодійних організацій зі збору благодійних пожертв з пацієнтів на території закладів охорони здоров'я. Для забезпечення прозорої діяльності благодійних організацій, які діють на території лікарень, між ними та лікарнями були підписані договори про співробітництво. І вже з січня місяця робоча група і особисто директор ЧОВ ВБО «Всеукраїнська Мережа ЛЖВ», будуть здійснювати моніторинг, щодо виконання пунктів договору, які стосуються звітності благодійних фондів та оприлюднення їх звітів.

http://www.sknews.net/kudy-jdut-pozabyudzhetni-koshty-u-medychnyh-zakladah-chernihova-video/

http://bilahata.net/populyarni/yak-vytrachayutsya-dobrovilni-vnesky-u-zakladah-ohorony-zdorovya.html

https://www.youtube.com/watch?v=BHDvzWBD0YM#t=600

http://www.gorod.cn.ua/print/news/gorod-i-region/69023-blagodiini-vneski-u-medichnih-zakladah-ne-e-obovjazkovimi-ale-bez-nih-isnuvannja-likaren-nemozhlive.html

http://chernigovinfo.cinfoo.com/news-14661.html

http://chodtrk.com.ua/?p=29985

В рамках проекту «Покращення якості адміністративних послуг соціальної та медичної сфери в обраних регіонах України» за підтримки Європейської комісії, у шести регіонах України (Харків, Рівне, Ужгород, Кіровоград, Суми та Кривій Ріг) пройшли круглі столи з презентації планів вдосконалення системи надання адміністративних послуг в соціальній сфері. До складу робочих груп входили представники регіональних відділень Мережі, центрів надання адміністративних послуг та управлінь соціального захисту населення. Плани покращення системи адмінпослуг базувалися на рекомендаціях, які були надані в ході попередньо проведеної оцінки задоволеності клієнтів послугами державних установ.

9-11 грудня 2015 р., в Києві відбувся тренінг для соціальних працівників та психологів регіональних відділень ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», що впроваджують проект RESPECT, спрямований на посилення спроможності соціальних працівників та психологів надавати послуги, спрямовані на подолання внутрішньої стигми та самодискримінації ЛЖВ.

Протягом минулого тижня а також на цьому тижні здійснюється поставка препаратів для лікування опортуністичних інфекцій, планується, що до 25 грудня буде здійснено розвезення в усі регіони.

Було здійснено поставку тестів та реагентів на визначення вірусного навантаження в такі регіони: Івано-Фарнківськ, Львів, Харків, поставка в Маріуполь та Кривий Ріг планується на 21 грудня 2015 р.

Мережа збирає інформацію про відсутність або нестачу АРТ-препаратів в колоніях

Національна гаряча лінія по проблемам ВІЛ/СНІду та туберкульозу надає можливість звернутись за юридичною,психологічною допомогою, або за консультацією до лікарів-інфекціоністів.

Юрист Мережі Світлана Бєлай надає юридичні консультації та збирає випадки порушення прав ВІЛ-інфікованих людей та людей, хворих на туберкульоз. Ці порушення стосуються відсутності лікування в медичних закладах України та у виправних колоніях, відсутності доступу до АРТ - препаратів, відсутності доступу до лікування гепатиту С, туберкульозу.

Представник Мережі бере участь у Конференція приватних донорів

7-8 грудня у Вашингтоні відбулась конференція приватних донорів, які занепокоєні питанням подолання епідемії ВІЛ. На конфренції обговорювались результати та хід проектів спрямованих на декриміналізацію відповідальності за поставлення у ризик зараження ВІЛ, на покращення доступності АРВ препаратів, на створення доказової бази ефективності відповіді епідемії, тощо. Сергій Кондратюк, керівник відділу юридичної підтримки, доповів під час секції по доступності лікарських засобів про ситуацію з доступом до лікування в Україні, зусиллями, які Мережа вживає для зменшення тягара патентних бар'єрів для доступності АРВ та звернув увагу учасників на питання, які слід адресувати зусиллями міжнародної спільноти.

Тепер на гарячу лінію можна звернутись з питаннями відсутності доступу до лікування для засуджених з ВІЛ, причому, можуть звернутись як самі засуджені, так і їх родичі та близькі.

Юристка буде збирати інформацію та приймати повідомлення про відсутність або нестачу антиретровірусних препаратів в колоніях і слідчих ізоляторах. По кожному випадку юристи Мережі будуть домагатися забезпечення засуджених чи заарештованих необхідними ліками та притягнення винних посадових осіб до відповідальності. Телефон «гарячої лінії» 0-800-500-451. Дзвінки приймаються цілодобово.