dir->/media/actions/shchogodyny-reestruyut`-chotyr`okh-novykh-patsientiv-z-tuberkul`ozom-za-tsey-zhe-chas-odyn-patsient-/

З нагоди Міжнародного дня боротьби з туберкульозом 24 березня 2014 р. відбувся прес-тур до Київської міської протитуберкульозної лікарні №2 (с. Мостище): неурядові організації, які працюють в сфері допомоги хворим з туберкульозом та ВІЛ/СНІДом продемонстрували представникам ЗМІ в яких нелюдських умовах отримають «лікування» хворі. Організатори прес-туру обрали саме цей заклад як найбільш шокуючий приклад невідповідності української системи боротьби з туберкульозом та світових стандартів надання медичних послуг. У ході прес-туру журналісти на власні очі побачили, зокрема, спадок діяльності Олександра Попова – розвалені будівлі тубдиспансеру, в яких було «поховано» 48 мільйонів гривень та безліч людських життів. Пацієнти медичного закладу розповідали про дивне меню, яке, на відміну від державних стандартів для таких медичних закладів, на сьогоднішній день складається переважно з пісних каш. В четвертий корпус мед закладу, де умови утримання пацієнтів є найжахливішими, працівники лікарні просто зачинили вхід і пояснили, що хворих там немає. Разом з тим під кінець прес-туру журналістам передали записку «Нас закрили в четвертому корпусі від комісії». Лікарі відмовилися коментувати умови утримання хворих, аргументуючи це фразою «Ми меню не затверджуємо».

Активісти відвідали найстрашніший туберкульозний диспансер Києва

Активісти відвідали найстрашніший туберкульозний диспансер Києва

Активісти відвідали найстрашніший туберкульозний диспансер Києва

Про можливі шляхи реформування сучасного стану надання лікувальних послуг для хворих на туберкульоз та ВІЛ-позитивних людей з конфекцією туберкульозу під час прес-брифінгу біля воріт лікарні розповіли експерти галузі: Володимир Курпіта – виконавчий директор ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»; Денис Денисенко – керівник напрямку «Здоров’я нації» і програми «Зупинимо туберкульоз в Україні» БФ Ріната Ахметова «Розвиток України»; Лада Булах – виконавчий директор Київського міського відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ». 

«На рівні держави, області, міста і маленького села, чиновники і державні службовці повинні розуміти, що питання забезпечення гідного рівня медичних послуг повинно бути пріоритетним. ЛЖВ-спільнота України кожного року втрачає сотні людей, які помирають від туберкульозу. Пацієнтські та громадські організації мають досвід та чіткі пропозиції по реформуванню системи охорони здоров’я в Україні. Сподіваємося, що нова влада захоче прислухатися та співпрацювати з нами на рівних.» – зазначив під час брифінгу виконавчий директор ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Володимир Курпіта

Активісти відвідали найстрашніший туберкульозний диспансер Києва

Активісти відвідали найстрашніший туберкульозний диспансер Києва

Активісти відвідали найстрашніший туберкульозний диспансер Києва

Активісти відвідали найстрашніший туберкульозний диспансер Києва

В Україні сьогодні один з найнижчих показників лікування туберкульозу на планеті: лише близько 60% хворих успішно завершують курс лікування. Щорічно туберкульоз забирає 7,5 тисяч життів, а українські медики реєструють 32 тисячі нових випадків захворювання. Статистика залишається невтішною через збільшення кількості стійких до лікування форм туберкульозу і підвищення захворюваності на туберкульоз у поєднанні з ВІЛ-інфекцією. 

Протягом 7 років наш фонд реалізує програму «Зупинимо туберкульоз в Україні». Засновник фонду, Рінат Ахметов, поставив нам завдання побороти епідемію цього захворювання. Тому ми працюємо системно, об'єднуючи зусилля всіх зацікавлених сторін – держави, громадських організацій, бізнесу. У рамках програми ми покращуємо діагностику, якість послуг в протитуберкульозної сфері, управління, а саме – моніторинг та оцінку, підвищення кваліфікації лікарів, навчання. Що стосується діагностики, то в рамках програми фонд забезпечує лабораторії сучасним обладнанням, навчає лікарів як працювати з його допомогою, впроваджує телемедицину. Також ми вважаємо важливим інформування населення про проблему туберкульозу, основних симптомах, необхідності звернутися до лікаря при їх появі», – зазначив Денис Денисенко, керівник програми «Зупинимо туберкульоз в Україні» фонду Ріната Ахметова «Розвиток України».

Основною ко-інфекцією та причиною смерті у хворих на СНІД в Україні є туберкульоз. В 2013 р. частка летальних випадків, що обумовлені поєднаною інфекцією ТБ/ВІЛ, серед загальної кількості померлих від СНІДу складала 51,6%. Відповідно, лише минулого року 1813 осіб, які померли від СНІДу в Україні, померли саме через ко-інфекцію ВІЛ-ТБ. Довгий час держава не просто закриває очі на проблему, а робить усе для того, щоб вона поглиблювалася.

«Столична система лікування туберкульозу це діряве корито через яке витікають мільйони гривень, а люди все одно гинуть сотнями. І  найбільш неприємним в ситуації є те, що цю систему  не так вже й складно змінити. Достатньо розгорнути систему лікування при районних поліклініках, створити єдиний потужний  та сучасний лікарняний стаціонар і поставити витрати на лікування туберкульозу під жорсткий контроль влади міста та громадськості. Для цього все є –  і програма реформування, і ресурси, і професійні кадри. Немає лише одного – політичної волі влади Києва провести ці зміни. І якщо в нового керівництва столиці буде ця воля – кияни нарешті перестануть гинути туберкульозу» – резюмувала Лада Булах, виконавчий директор Київського міського відділення ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

За додатковою інформацією звертатися до старшого фахівця відділу зв’язків з громадськістю та пресою ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», Андрія Андрушківа 096-609-59-76096-609-59-76