dir->/media/actions/seminar-narada-dlya-golovnykh-ta-simeynykh-likariv-aktual`ni-pytannya-rozvytku-ta-funktsionuvannya-p/

Два дні, 9-10 липня, триватиме семінар-нарада для головних лікарів ЦПМСД та головних позаштатних сімейних лікарів «Актуальні питання розвитку та функціонування первинної медичної допомоги».

Захід проводиться ВГО «Українська асоціація сімейної медицини», ГО «Асоціація сімейних лікарів м. Києва» за підтримки МОЗ України.

Організатори ставлять перед собою мету представити та обговорити національну модель ПМД, зменшення рівня стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ-інфекцією, серед медичних працівників до представників груп найвищого ризику через удосконалення знань, підвищення умінь та навичок при роботі з ВІЛ-інфікованими хворими, визначення подальших кроків щодо розширення спектру наданих послуг, матеріально-технічної бази, покращення взаємодії з іншими  ланками надання медичної допомоги.

Національна модель ПМД: система ОЗ – сімейний лікар – пацієнт. Філософія та організаційно правові аспекти.

Володимир  Курпіта, радник голови Координаційної ради ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» обговорював із учасниками роль та місце сімейного лікаря у наданні безперервної медичної допомоги ВІЛ-позитивним людям.  Про досвід впровадження курсів тематичного удосконалення з питань ведення пацієнтів з ВІЛ-інфекцією сімейним лікарем виступила Оксана Брижовата, директор проекту RESPECT, ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ». Керівник МБФ «Фонд Клінтона» в Україні Ірина Гришаєва розповіла про досвід інтеграції послуг з ВІЛ/СНІД та лікування наркозалежності в практиці сімейного лікаря . Пропозиції муніципального менеджмент-центру «Хабітат» були презентовані Олександром Затолокіним.

Для учасників, яких зібралось на конференції понад 200 людей, відкрита можливість попрацювати у тематичних фокус групах за участю провідних експертів, обмінюючись досвідом та отримуючи нові практики, знання, відповіді на критичні питання:

·         Управління та лідерство. Взаємодія з громадами та органами місцевого самоврядування та міжсекторальна взаємодія.

·         Надання послуг: спектр послуг,  можливості його розширення, матеріально-технічне забезпечення. Розподіл ресурсів між амбулаторіями. Медико-технологічні документи (локальні протоколи). Взаємодія з ЗОЗ ВМД.

·         Фінансування та оплата праці. Кадрові питання. Сестринство в ПМСД, яким ми хочемо його бачити?

·         Нормативна база: неврегульовані питання, потреба у вдосконаленні.

Другий день обіцяє також бути активним та насиченим, адже буде презентована інформація щодо реформи охорони здоров’я, підвищення ролі професійного самоврядування у даній сфері за участю Олег Мусій, у минулому міністр охорони здоров'я України.

А також експерти нададуть інформацію щодо реформи місцевого самоврядування.  На завершення планується організаційна сесія для визначення подальших напрямів роботи  з обговоренням між учасниками, модераторами, спікерами.

IMG_9068_resize.JPG

IMG_9088_resize.JPG

IMG_9089_resize.JPG

IMG_9107_resize.JPG

IMG_9122_resize.JPG

IMG_9151_resize.JPG

IMG_9152_resize.JPG

IMG_9176_resize.JPG

IMG_9199_resize.JPG

Семінар-нарада відбувається за підтримки Проекту RESPECT: «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику (ГНР) в медичних закладах України», що впроваджується Всеукраїнською благодійною організацією «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID)