dir->/media/actions/rozshyrennya-ta-dotrymannya-prav-divchat-ta-zhinok-nevid-emna-skladova-u-podolanni-epidemiyi-vil/

11 жовтня, в Міжнародний день дівчаток, Всеукраїнська благодійна організація «Позитивні жінки» закликає до припинення гендерної нерівності та захисту прав людини молодих жінок та дівчат.

«Епідемія ВІЛ в Україні все більше поширюється серед молодих жінок. Жінки та дівчата особливо вразливі до ВІЛ-інфекції через поєднання біологічних чинників та гендерної нерівності. В Україні кількість ВІЛ-інфікованих жінок вже майже зрівнялася з кількістю ВІЛ-інфікованих чоловіків». – говорить Ірина Борушек, голова правління ВБО «Позитивні жінки». – «Освіта, в тому числі статева, розширення доступу до необхідних сексуальних та репродуктивних послуг, в залежності від віку, виховання відповідального ставлення до власного здоров’я мають стати ключовими напрямками у профілактиці ВІЛ серед молоді».

За результатами дослідження «Гендер та ВІЛ», яке у 2010 році проводила ВБО «Всеукраїнська Мережа людей, які живуть з ВІЛ», жінки частіше говорять про утиск своїх прав та можливостей (67%), ніж чоловіки (5%). Не зважаючи на те, що є певний прогрес у питаннях гендерної рівності – наприклад, збільшується політичне представництво жінок, він все ще є недостатнім. Так, в Україні з 2011 року й до сьогодні не ратифікованою залишається Конвенція Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок, хоча саме зараз вона набула для нас особливої актуальності, враховуючи умови, у яких знаходяться дівчата та жінки, які постраждали від військового конфлікту. Доступ до якісних, гендерно-орієнтованих медичних та психосоціальних послуг, програм соціального захисту, теж є надзвичайно важливими чинниками для прийняття рішення стосовно свого власного життя у дівчат підлітків та молодих жінок.

Причини гендерної нерівності тісно вплетені в соціокультурну, економічну і політичну структури нашого суспільства, і визначають шанси дівчат від народження. Як держава, так і активна громадськість, у співпраці мають створювати всі умови для рівноправності та розширення можливостей дівчат та молодих жінок. Вирішення проблем дівчат та жінок є необхідним та ефективним підходом у напрямку зміцнення суспільства, та дає переваги кожному.

_____________________________________________________________________________

Всеукраїнська благодійна організація «Позитивні жінки» є організацією, яка була створена у травні 2011 року, та об’єднує жінок, які живуть з ВІЛ та активісток, яким не байдужа ця проблема. Загалом має своїх представниць у 14 регіонах України.