dir->/media/actions/rozrobka-nastanovy-dlya-likuvannya-vil-infektsiyi-u-doroslykh-pershi-kroky/

30 вересня 2014р. відбулось перше засідання мультидисциплінарної робочої групи для розробки медико-технологічної документації (клінічна настанова, клінічні протоколи) з питань антиретровірусного лікування, лікування опортуністичних інфекцій та супутніх захворювань у людей (дорослих), які живуть з ВІЛ.

Раніше, у серпні, наказом був затверджений склад* даної групи, до якої увійшов представник Мережі ЛЖВ – Богдан Заїка, старший фахівець відділу супроводу лікувальних програм.

Методичний супровід та інформаційне забезпечення роботи робочої групи покладається на ДП «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України». У рамках робочої зустрічі було проведено навчання щодо методології створення та впровадження документів зі стандартизації медичної допомоги у відповідності до чинного законодавства держави. Навчання провели фахівці Експертного центру МОЗ Євген Горох та Євгенія Рубцова.

Розробка Настанови на основі доказової медицини надасть змогу впровадити сучасні методи діагностики і лікування ВІЛ-інфекції, опортуністичних інфекцій та ВІЛ-асоційованих захворювань.

Ознайомитись із Наказом Настанови

* Склад мультидисциплінарної робочої групи затверджено наказом МОЗ України № 586 від 21.08.2014. До складу робочої групи входять представники Держслужби України соцзахворювань, ДУ «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України», ДП «Державний експертний центр МОЗ України», Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика, Національного медичного університету ім.О.О. Богомольця, Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова, ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім.Л.В.Громашевського НАМН України», Бюро ВООЗ в Україні, обласних та міських центрів профілактики та боротьби зі СНІДом, а також лікарів закладів охорони здоров’я первинного та вторинного рівні надання медичної допомоги.

** Підтримка діяльності робочої групи буде відбуватися в рамках проекту «ACCESS» за фінансової підтримки Федерального агентства «Центри з контролю та профілактики захворювань США» (CDC) в рамках Надзвичайного плану президента США подолання ВІЛ/СНІДу (PEPFAR)».