dir->/media/actions/rol`-merezhi-lyudey-yaki-zhyvut`-z-vil-snid-yak-advokata-u-znyzhenni-ryzykiv-pereryvannya-likuvannya/

21 вересня 2015, м. Київ

Для негайного розповсюдження

ПРЕС-АНОНС

«Роль Мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД як адвоката у зниженні ризиків переривання лікування в Україні»

Рівень поширення епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні є одним з найвищих серед країн Європи. Ключовим фактором у зупинці епідемії є своєчасне, якісне та безперервне лікування вже виявлених інфікованих на ВІЛ громадян України. Тому забезпечення з боку держави якісної профілактики та лікування такого важкого інфекційного захворювання є не тільки конституційним правом громадян України на отримання безкоштовної медичної допомоги, але й найважливішим елементом національної безпеки держави.

Прес-конференція, в рамках якої активісти Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД розкажуть про реальний стан речей щодо ситуації с закупівлями в Україні та ризику переривання лікування, що існує для України, розпочнеться 22 вересня, у вівторок, об 11.30 у приміщенні інформаційного агентства «УНІАН» за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 4.

За останні десять років ситуація з доступом до лікування ВІЛ-інфікованих громадян ніколи не була настільки критичною, як у 2015 році. Пов'язано це з низкою як об'єктивних, так і суб'єктивних причин. Важка економічна ситуація, військовий конфлікт на Сході України, незаконна окупація АР Крим, затяжна політична криза в країні, проведення тендерних закупівель АРВ-препаратів у 2014 році МОЗ України за непрозорими процедурами - все це ставить під загрозу життя та здоров’я більш ніж 64 тисяч пацієнтів. Крім того, втрата контролю над епідемією в умовах переривання лікування практично гарантована.

Учасники прес-конференції нададуть факти, що підтвердять ризики для країни та життя ВІЛ-позитивних українців, розкажуть про перепони, які їм вдалося пройти, щоб зберегти життя українців, та запропонують шляхи вирішення критичної ситуації.

Щоб уникнути переривання лікування 63 088 тисяч пацієнтів і не допустити нового витка епідемії ВІЛ/СНІДу в Україні ВБО «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ», на прохання Міністерства охорони здоров'я України, двічі здійснила термінову закупівлю антиретровірусних препаратів за кошти гранту Глобального Фонду по боротьбі зі СНІДом, що надало можливість зберегти життя тисячам українських пацієнтів.

У прес-конференції візьмуть учаcть:

  • Володимир Жовтяк, Голова Координаційної ради Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД
  • Світлана Антоняк, лікар-інфекціоніст, науковий співробітник ДУ Інстітут інфекційних хвороб ім. Громашевського
  • Олександр Гатіятуллін, фахівець Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД з доступу до лікування на Сході України.

Реєстрація на місці за редакційними посвідченнями. Початок реєстрації об 11:15. Контактна особа: Константінова Ганна, керівник відділу із зв’язків з громадськістю та пресою, 067 932 05 16, konstantinova@network.org.ua