dir->/media/actions/robota-nad-zminamy-u-zakonodavstvi-shchodo-usynovlennya-vil-pozytyvnymy/

У червні 2013 року Мережа ЛЖВ (Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ) звернулась із запитом до Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції, СНІДу та інших соціальних захворювань з проханням надати роз’яснення щодо застосування Переліку захворювань, за наявності яких особа не може бути усиновлювачем. Одночасно такий запит був надісланий Департаменту сім’ї та дітей Міністерства соціальної політики України.

На дані запити Мережа отримала відповідь, що до даного Переліку захворювань входять особи, які мають діагноз ВІЛ. Але у даному переліку є виключення – ВІЛ-позитивні, які є носіями ВІЛ-інфекції та не мають клінічних проявів, можуть бути усиновлювачами.

Департамент сім’ї та дітей Міністерства соціальної політики України вважає, що ВІЛ-позитивні особи не можуть доцільно виконувати батьківські обов’язки, так як ВІЛ-інфекція – це серйозне хронічне захворювання, оскільки вірус може долати імунний захист, знижувати опірність організму, внаслідок чого розвиваються різноманітні хвороби.

У липні 2014 року Мережа ЛЖВ підготувала новий запит на Міністра охорони здоров’я України Мусія О.С. з проханням провести робочу зустріч з розгляду можливості внести зміни до Наказу МОЗ № 479 від 20.08.2008 р щодо Переліку захворювань.

Мережа отримала відповідь від МОЗ із повідомленням про готовність створити робочу групу по внесенню змін до Наказу. До участі у групі було запропоновано дві кандидатури від Мережі ЛЖВ – юристки Бєлай Світлани та керівника відділу адвокації та юридичної підтримки Сергія Кондратюка.