dir->/media/actions/roboche-zasidannya-v-moz-za-uchastyu-merezhi/

Вчора у МОЗ України пройшло спільне робоче засідання за участю представників МОЗ України, Міністерства юстиції України, Державної пенітенціарної служби України та Основних реципієнтів грантів Глобального фонду для боротьби зі СНІД, туберкульозом та малярією.

Від Мережі участь у засіданні прийняли: Сергій Дмитрієв, член Координаційної ради Мережі, Ольга Гвоздецька, директор програмного департаменту Мережі, Олександр Гатіятуллін, фахівець відділу адвокації.

Метою засідання стало прийняття спільних узгоджених рішень для усунення організаційно-правових перешкод у забезпеченні ефективної співпраці та впровадження профілактичних програм, програм ЗПТ та заходів з діагностики/лікування туберкульозу та ВІЛ/СНІДу серед осіб, які перебувають в установах пенітенціарної системи, що фінансуються за рахунок Державного бюджету та грантів Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

Учасники зустрічі розглянули досягнення прогресу у виконанні протягом 2015 року завдань та заходів Загальнодержавних цільових соціальних програм протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2014-2018 роки та протидії захворюванню на туберкульоз на 2012-2016 роки щодо профілактики, діагностики та лікування туберкульозу та ВІЛ/СНІДу, впровадження програм ЗПТ в установах пенітенціарної системи, що фінансуються за рахунок Державного бюджету та грантів ГФ.

Учасникі також сформували пропозиції щодо спільних дій для забезпечення досягнення очікуваних результатів згідно із запланованими показниками та індикаторами.

«Якщо завтра Глобальний Фонд перестане давати кошти країні на подолання епідемії ВІЛ, то ув’язненні залишаться без лікування. Усі в’язні лікуються за кошти Глобального Фонду, а пенітенціарна служба взагалі не планує закупівлю антиретровірусної терапії, не виконуючи зобов’язання держави перед міжнародними донорами» - коментує ситуацію Олександр Гатіятуллін, фахівець відділу адвокації.

Сергій Дмитрієв, член Координаційної ради Мережі: «Сьогодні вкрай потрібна комунікація на всіх рівнях, як центральному так й регіональному, між НУО, СНІД-ценрами та Державної пенітенціарної служби України. Без цього неможливо протидіяти розповсюдженню ВІЛ-інфекції та туберкульозу у пенітенціарних закладах. Якщо не буде злагоджених дій, не допоможуть ні які ресурси - фінансові, або людські».