dir->/media/actions/rishennya-terminovogo-zasidannya-natsional`noyi-rady-z-pytan`-protydiyi-tuberkul`ozu-ta-vil-infektsi/

16 червня 2015 року відбулось термінове скликання позачергового засідання Національної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІД (Національна рада) у Міністерстві охорони здоров’я. Серед президії були міністр охорони здоров’я Сандро Квіташвілі разом із заступником Ігорем Перегінцем, заступник голови Національної ради і голова Координаційної Ради ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» Володимир Жовтяк та Георгій Сакварелідзе, портфоліо-менеджер Східної Європи та Центральної Азії Глобального Фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією.

Володимир Жовтяк виступив, презентуючи загальну картину кризової ситуації, у якій перебувають останній період пацієнти з усієї України: «Пацієнти перебувають в умовах постійного погіршення ситуації із забезпеченням антиретровірусної терапії. Через зрив тендерних процедур та фінансування не в повному обсязі закупівель виник ризик переривання лікування у пацієнтів». Керівник найбільшої пацієнтської організації розповів про неоголошені до цих пір тендери та необхідність збільшення бюджету на антиретровірусні препарати (АРТ) на 250 млн. грн. у 2015 році, про додаткове навантаження – вирішення ситуації з фармацевтичною компанією «Вектор фарма», що після отримання коштів не постачала препарати, про труднощі в АТО та нові правові бар’єри, у тому числі і питання ПДВ.

Голова організації зазначив, що Мережею людей, які живуть з ВІЛ, було здійснено термінову закупівлю АРТ на суму майже $700 000, для лікування пацієнтів до I-го кв. 2015 р; на суму $4 300 000 – для лікування пацієнтів до I-го кв. 2016 р. У той же час за ініціативи Мережі людей, які живуть з ВІЛ, проведено переговори із постачальниками, що надали безкоштовно АРТ на суму близько $2 400 000.

Протягом лютого-червня 2015 р. Мережа людей, які живуть з ВІЛ, передала для Донецької області АРТ на суму 3 017 484,33 грн., у тому числі до закладів системи виконання покарань; для Луганської області – АРТ на суму 107 687,20 грн., у тому числі до закладів системи виконання покарань. А також ініціювала більш тісну взаємодію з WHO, UNICEF, MSF щодо залучення додаткових коштів для надання допомоги населенню даних областей у вигляді АРТ та виробів медичного призначення.

Учасники засідання, серед яких були громадські активісти, представники українських та міжнародних організацій, у тому числі Світового банку, ЮНЕЙДСу та інших, висловлювали пропозиції та критичні зауваження, що було враховано при прийнятті низки рішень під час засідання. Так в умовах кризи одностайно було прийнято рішення розглянути доцільність та можливість перерозподілу коштів в рамках даної Програми на пріоритетні витрати.

Згідно з новими вимогами Глобального фонду до Координаційних механізмів на 2015 рік члени Національної ради рекомендували утворити при Національній раді експертну групу для опрацювання питання забезпечення представництва основних груп, яких торкнулися епідемії ВІЛ та ТБ.

За результатами засідання також буде утворено робочу групу з підготовки Плану забезпечення сталої відповіді епідеміям туберкульозу та ВІЛ/СНІДу під час фінансування програм Глобального фонду та по їх завершенню.

Одноголосно прийнято рішення для посилення спроможності Національної ради як ефективно діючого консультативно-дорадчого органу Кабінету Міністрів України в кризових умовах направити звернення Національної ради до прем’єр-міністра України Яценюка А.П. з проханням взяти під особистий контроль питання щодо організації діяльності Національної ради під головуванням Віце-прем’єр-міністра України відповідно до розподілу функціональних повноважень.

IMG_8699.JPG

IMG_8641.JPG

IMG_8640.JPG

IMG_8630.JPG

IMG_8626.JPG

IMG_8730.JPG