dir->/media/actions/rishennya-shchodo-postavok-likiv-zustrich-merezhi-lzhv-moz-ta-farmkompaniyi-vektor-fiolis-/

Сьогодні відбулась зустріч у Міністерстві охорони здоров’я, ініційована ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» спільно з МОЗ, за участю заступників міністра охорони здоров’я І. Перегінця та О.Павленко, керівника юридичного департаменту МОЗ, представників компанії «Вектор/Фіоліс», представників індійської компанії-виробника «Сан» та голови Координаційної ради Мережі В.Жовтяка.

Головною ціллю зустрічі було питання урегулювання процесу поставок антиретровірусних препаратів для 30 тисяч пацієнтів України. Нагадаємо, що фармацевтична компанія «Вектор/Фіоліс» (раніше – «Вектор Фарм»), яка отримала 100%-ову плату за антиретровірусні препарати Ламівудин, Ламівудин/Зидовудин, Ефавіренц, відмовилась постачати ліки.

Результати зустрічі:

Препарат «Ламівудин» у 100%-овому об’ємі на суму 188 000 доларів уже відправлено в Україну, отримання ліків очікується завтра.

Препарат «Ламівудин/Зидовудин». Згідно обіцянок компанії, препарат частково (обсягом 43 535 упаковок) повинен буде поставлений на суму 285 000 доларів на наступному тижні.

Вимога «Мережі людей, які живуть з ВІЛ» спільно з МОЗ полягала у тому, що компанія «Вектор/Фіоліс» зобов’язана надати чіткий графік проплат компанії-виробнику, який необхідно для графіку поставок препаратів, питання яких залишається невирішеним на сьогодні, у понеділок 22 червня 2015 року.

Препарати, які не поставлено, та потребують вирішення їхньої поставки:

Препарат «Ефавіренц». Весь об’єм препарату об’ємом понад 190 000 упаковок.

Препарат «Ламівудин/Зидовудин». Більша частина препарату, а це 174 000 упаковок.

Мережа ЛЖВ та МОЗ домовились і в подальшому координувати спільні дії у вирішенні кризової ситуації із забезпеченням пацієнтів ліками.