dir->/media/actions/rezul`taty-sudu-vektor-farma-proty-moz-merezha-lzhv-vstupae-do-spravy/

02 липня у Господарському суді м. Києва відбулось судове засідання за позовом ТОВ «Вектор-Фарма» до Міністерства охорони здоров’я України у справі про зобов'язання внести зміни в договір поставки ліків для 30 тис. ВІЛ-позитивних пацієнтів.

За результатами засідання:

· Слухання перенесено на 30 липня 2015 року.

· ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» вступає у справу в якості третьої особи, на стороні МОЗ.

· Позивач ТОВ «Вектор Фарма» наполягає на попередніх вимогах, а саме додаткової оплати від МОЗ у розмірі 10 мільйонів гривень, а також вимагає подовження строку поставки на 120 днів.

Міністерство охорони здоров’я у суді представляла особисто Перший заступник Міністра - Олександра Павленко, яка має за плечами 15 років юридичної практики та є засновницею юридичної компанії. Олександра Павленко тримала міцну позицію під час засідання, захищаючи пацієнтів та наголошуючи на життєвій необхідності для людей отримати ліки якнайшвидше. Заступниця міністра відмітила, що завдяки активній позиції громадських організацій та особливо активній участі Мережі людей, які живуть з ВІЛ, вдається боротись із кризою забезпечення ліками пацієнтів з ВІЛ-статусом. А також звернула увагу на те, що світова фінансова криза та коливання курсу валюти не є істотною умовою для того, щоб змінювати умови оплати, чого власне вимагає «Вектор Фарма».

«Неприпустимо подовження строку поставки на 4 місяці. Ліки повинні були поставити ще у червні. Пацієнти не можуть стільки чекати і компанія ставить під смертельну загрозу людей. Варто підкреслити, що навіть ті 17% препаратів, які у рамках даного договору поставлено, до цих пір знаходяться на розмитненні. Наша основна позиція – зробити все можливо, щоб забезпечити лікуванням пацієнтів.» – коментує ситуацію Сергій Кондратюк, керівник відділу юридичної підтримки Мережі людей, які живуть з ВІЛ.

Нагадаємо, ТОВ «Вектор Фарма», як один з переможців державних закупівель з постачання лікарських засобів на 2015 рік, не поставила препарати для лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу, незважаючи на 100%-ву передоплату вартості препаратів державою.

Як відомо, у грудні 2014 року між МОЗ України та ТОВ «Вектор Фарма» було укладено договір поставки лікарських засобів, виробником яких є індійська компанія. Сума договору – 52,6 млн грн. Строк поставки становив 180 днів з моменту здійснення повної попередньої оплати за товар, однак ліків досі немає. А це - смертельний ризик для 30 тисяч ВІЛ-позитивних українців.

Активістам стало відомо, що одразу після подачі позову ТОВ «Вектор Фарма» змінило найменування на «Фіоліс Трейд Лтд» та змінило засновника та керівника. А 27 травня в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій з’явилася інформація, що ТОВ «Фіоліс Трейд Лтд» знаходиться у стані ліквідації. Під тиском громадськості процедура ліквідації була призупинена.

Активісти вважають, що такі діяння можуть містити ознаки шахрайства з бюджетними коштами та інших кримінально карних діянь.

Справа продовжується під пильним слідкуванням та участю Мережі людей, які живуть з ВІЛ.