dir->/media/actions/razom-zarady-ditey/

16 жовтня 2014 року, у приміщенні Сумського обласного центру профілактики та боротьби, з ВІЛ-інфекцією та СНІДом відбувся обласний семінар-нарада для педагогів на тему «Толерантне ставлення до ВІЛ-позитивних дітей та їх батьків у закладах освіти, як основа демократичного суспільства». Учасниками семінару-наради стали заступники директорів з виховної роботи, учителі базових загальноосвітніх навчальних закладів з питань превентивної освіти Сумської області.

На семінарі розглядалися питання поширеності ВІЛ/СНІДу від матері до дитини, та серед дорослого населення загалом, статистичні дані з поширення ВІЛ/СНІДу в світі, Україні та Сумській області, впровадження програм, спрямованих на формування навичок здорового способу життя («Діалог», «Відродження», «Рівний – рівному», «Школа проти СНІДу» та «Захисти себе від ВІЛ»), формування толерантного ставлення до ВІЛ-позитивних дітей  та забезпечення їх прав у закладах освіти. Під час жвавого спілкування, присутні також ділилися власним досвідом у напрямку роботи з профілактики ВІЛ/СНІДу та організації і проведення виховних заходів. Зацікавленість у реалізації педагогами  даного напрямку роботи у закладах освіти підкріпились запитом на отримання достовірних статистичних даних  та нових методик роботи.

«Ми завжди відкриті до співпраці та готові ділитися своїми знаннями в сфері роботи з профілактики ВІЛ/СНІДу та захисту прав дитини. Адже, перш за все, ВІЛ-позитивна дитина – це звичайна дитина! Не можна ставитися до дітей через призму їх хвороби. Надзвичайно важливим дотримання прав дитини та не дискримінація через захворювання має бути в закладах освіти, бо саме там дитина проводить велику кількість свого часу та проходить її процес соціалізації. Кожна дитина має мати нормальне дитинство! А ми, дорослі, маємо докласти усіх зусиль, щоб його забезпечити!» - зазначила Ольга Беленецька, голова правління Сумського обласного ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД».

Захід проводився в рамках виконання проектних заходів у напрямі здоров’язбереження, за сприяння підтримки Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією