dir->/media/actions/prokurory-vykydayut`-na-vulytsyu-vil-pozytyvnykh-patsientiv-/

23 квітня під будівлею Київського господарського суду зібралися пацієнти Клініки Інституту епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л.В.Громашевського НАМН України, громадські активісти з вимогою дати спокій унікальній Клініці Інституту (загалом більше сотні небайдужих). Саме ті активісти, які чотири роки боролися з режимом Януковича-Азарова для забезпечення права на життя та лікування для пацієнтів Клініки Лавра та домоглися побудови нової лікарні по вул. Амосова, 5, сьогодні знову були змушені вийти на акцію протесту. Прокуратура Солом’янського району м. Києва подала до Господарського суду м. Києва позовну заяву про визнання незаконним та скасування рішення Київської міської ради та розпорядження КМДА, визнання відсутності права користування земельною ділянкою по вул. Амосова, 5, на якій знаходиться будівля Клініки Інституту ім. Громашевського. Сьогодні відбулося судове засідання у цій справі.

«Земля, на якій побудована Клініка, належить Інституту Громашевського вже більше 60 років. Клініка збудована минулого року для потреб пацієнтів. Будь-яке рішення щодо відчуження землі поставить під загрозу життя тисяч ВІЛ-позитивних людей!» – зазначив голова Координаційної ради ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Володимир Жовтяк

Заплативши за нову Клініку ціною людських життів, пацієнти та лікарі можуть опинитися на вулиці без жодних гарантій продовження лікування. Для 137 000 ВІЛ-позитивних громадян України ця лікарня є останнім шансом на отримання допомоги кваліфікованих спеціалістів. Зараз Клініка обслуговує більше 2 500 пацієнтів і вже завтра вони зможуть залишитися сам на сам зі своєю хворобою.

«Минулорічний переїзд був для нас моментом полегшення. Зараз наші життя знову під загрозою через цей незрозумілий позов прокуратури. Хотілося б знати, кому вигідне таке жонглювання нашими життями?» – емоційно заявляє Ігор, пацієнт Клініки Інституту ім. Громашевського.

Будь-яке рішення, яке скасує минулорічні рішення Київської міськради та КМДА, поставить під загрозу роботу Клініки. «На основі рішень Міськради та КМДА було винесене рішення архітектурно-будівельної інспекції про введення будівлі в експлуатацію. Відміна цих рішень фактично перетворить діючу лікарню у будівлю, в якій хворі не зможуть отримати допомогу. Величезне приміщення, у будівництво якого вкладено більше 50 мільйонів гривень українських платників податків, не зможе бути використане за призначенням через незрозумілі юридичні колізії», – зазначає керівник відділу адвокації та юридичної підтримки ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Сергій Кондратюк.

Схоже, що можливість порушення прав пацієнтів та формальність підстав позову прокуратури були взяті до уваги суддею. Під час судового засідання суддя доручила прокуратурі надати всі документи, які підтверджують їх позицію та обґрунтувати причину перевірки законності відведення земельної ділянки для Інституту. Суддя уважно вислухала аргументи юрисконсульта Інституту ім. Громашевського заявлені у відзиві на позов прокуратури. Також представника КМДА зобов’язали надати у письмовому вигляді відзив КМДА на позов, який вона озвучила у судовому засіданні на захист рішення про передачу ділянки Інституту. За результатами засідання суддя вирішила відкласти розгляд справи на наступне засідання, про дату проведення якого сторони буде повідомлено пізніше в ухвалі суду.

За додатковою інформацією звертайтесь до старшого фахівця відділу зв’язків з громадськістю ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Андрія Андрушківа

+380966095976+380966095976+380966095976,

e-mail: andrushkiv@network.org.ua


Прокурори викидають на вулицю ВІЛ-позитивних пацієнтів.

Прокурори викидають на вулицю ВІЛ-позитивних пацієнтів.

Прокурори викидають на вулицю ВІЛ-позитивних пацієнтів.

Прокурори викидають на вулицю ВІЛ-позитивних пацієнтів.

Прокурори викидають на вулицю ВІЛ-позитивних пацієнтів.


Переглянути розширений моніторинг акції


Мониторинг матеріалу:
  1. Клініку імені Громашевського нову виселяють 1+1 : Передача ТСН (выпуск 19:30) 23.04.2014 6:30:00
  2. У Києві ВІЛ-позитивні пацієнти можуть опинитись на вулиці УТ-1 : Передача Підсумки дня (выпуск 21:00) 23.04.2014 6:30:00
  3. Понад дві тисячі кримінальних проваджень почала Генеральна прокуратура проти посадовців різних міністерств Business : Передача Новини (выпуск 19:00) 23.04.2014 8:00:00
  4. Тим часом, Україна намагається звести до нуля ризик інфікування немовлят. Тонiс : Передача Соціальний пульс (выпуск 21:00) 23.04.2014 6:30:00
  5. http://1tv.com.ua/uk/news/2014/04/23/54948 Перший національний.  Передача: Підсумки дня. 23 квітня. 21:00 Дивитися з 19 хвилини


Клініку імені Громашевського нову виселяють
1+1 : Передача ТСН (выпуск 19:30)- 23.04.2014 6:30:00

20:26:59-20:29:56(время эфира)
Наталія МОСЕЙЧУК, ведуча: Двічі в одну річку.
Клініку імені Громашевського, один із найбільших медзакладів для хворих на ВІЛ-СНІД, нову виселяють. Із будівлі, в яку колись після численних скандалів переселили зі споруди на території Києво-Печерської лаври. Причина – нібито порушення під час відведення землі під клініку.

Олександр РОМАНЮК, кореспондент: Їх не лякає дощ. Під стінами Господарського суду столиці півсотні активістів та пацієнтів клініки Громашевського.
Пікетувальник: "Уберите свои руки от нашей клиники. Мы имеем право на жизнь".

Олександр РОМАНЮК, кореспондент: Вони тут, – пояснюють, – бо чи не єдину в Україні установу, де лікують і підтримують життя хворим на ВІЛ-СНІД, виселяють. Відповідний позов подала прокуратура Солом’янського району.
Вікторія ЗАДОРОЖНА, директор Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського: "Считают, что вся земля, которая выделялась киевской администрацией, выделена незаконно".
Олександр РОМАНЮК, кореспондент: За іронією, клініка Громашевського кілька років билася за своє право сусідувати із Києво-Печерською лаврою. Рішенням Кабміну ухвалили перевести медиків та хворих у нову споруду. Самі обрали ділянку і виділили 50 мільйонів гривень на будівництво та обладнання. Стара споруда дісталася церковникам. 2013-го клініка таки переїхала.

"Ну вот вы лучшие условия видите. Вроде бы, они где-то и лучшие, да? Если бы всё это достроить, и если бы всё это функционировало, да?"

Олександр РОМАНЮК, кореспондент: Фактично, – визнають медики, – вони в’їхали в недобудову. Дороге обладнання не під єднане, а сама будівля в експлуатацію офіційно не впроваджена.

Вікторія ЗАДОРОЖНА, директор Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського: "Этот процесс от нас не зависит. Его производит тот, кто строил клинику".

Олександр РОМАНЮК, кореспондент: Однак, визнають, цей процес чомусь поки що затягується.

Максим ШМАГЛО, головний лікар клініки імені Громашевського: "Не полностью функционирует клиника. То есть она не загружена. Она загружена где-то, может быть, на 65-70%".

Олександр РОМАНЮК, кореспондент: І хоча в амбулаторії тут лікуються 12 тисяч пацієнтів, на стаціонарі – лише 23 людини на чотири поверхи. Але не через брак хворих. Тут немає ані реанімації, ані робочого обладнання для тяжкохворих. Навіть пральні та кухні. При цьому, – жартують пацієнти, – тут примудряються добре лікувати.

Пацієнт: "Мне казалось в то время, невозможно".

Олександр РОМАНЮК, кореспондент: Його витягли майже з передсмертного стану, – каже Володимир. Бо окрім ВІЛ, мав туберкульому легень і купу інших хвороб. Тепер може нормально жити. І він такий не один. Однак нині, – бідкаються лікарі, – здоров’я інших пацієнтів під загрозою. Клініку знову хочуть виселити. Тепер уже – з недобудованої споруди. І про надання альтернативного місця лікування не йдеться.

Сергій КОНДРАТЮК, юрист: "Буде фактично порушено право на здоров’я. а в деяких випадках, на жаль, право на життя деяких пацієнтів".
Олександр РОМАНЮК, кореспондент: У прокуратурі свою позицію коментувати не стали, а саме засідання для журналістів зробили закритим. Рішення, щоправда, так і не ухвалили. Слухання перенесли. Активісти сподіваються, що банальним відбиранням землі справа не завершиться.

Пікетувальниця: "Стара влада пішла, нова влада починає щось собі ділити".

Пікетувальник: "Я думаю, там какая-то ошибка. Возможно, всё можно исправить".

Олександр РОМАНЮК, кореспондент: І що замість висчелення держава навпаки допоможе добудувати лікарню та наповнити її пацієнтами.
У Києві ВІЛ-позитивні пацієнти можуть опинитись на вулиці
УТ-1 : Передача Підсумки дня (выпуск 21:00)- 23.04.2014 6:30:00


21:19:11-21:21:51(время эфира)
Світлана ЛЕОНТЬЄВА, ведуча: У столиці ВІЛ-позитивні пацієнти можуть опинитись на вулиці. Хворі лише півроку тому переїхали зі старої лікарні у Києво-Печерській Лаврі у нову. Утім у районної прокуратури виникли претензії до правильності оформлення документів на побудовану клініку. За її позовом долю 2,5 тисяч пацієнтів з усієї України вирішує суд.

Олеся ВАРЛАМОВА, кореспондент: 32-річний Володимир статус ВІЛ-позитивного має уже кілька років. Різко погіршилось здоров'я рік тому від супутніх захворювань: туберкульоз легенів та цироз печінки. До клініки у тяжкому стані його привіз друг. Хлопця тут поставили на ноги.

Володимир, пацієнт клініки ім. Громашевського: "Подъем на второй этаж было для меня нелегко. Сейчас я могу подняться три раза на второй этаж и даже не обратить на это внимание".

Олеся ВАРЛАМОВА, кореспондент: Доля Володимира та ще 2,5 тисяч пацієнтів зі всієї України, яких обслуговує клініка, опинилась у руках Феміди. У Господарському суді Києва розглядають позов прокуратури до Київської адміністрації, яка видала рішення на виділення землі під будівництво лікарні. Хоча це територія заповідника, на якому заборонено будувати. Пацієнти обурені: раніше їх виселяли за старої ВІЛ-клініки на території Лаври через бажання церковників. Тепер можуть знову опинитись на вулиці через претензії прокуратури.

Сергій КОНДРАТЮК, юрист всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ/СНІД: "Якісь там процедурні формальні порушення під час відведення ділянки. І основне питання: для чого ділянка зараз повертається Київській міській адміністрації, якщо ділянка була виділена для клініки, для державної установи".

Олеся ВАРЛАМОВА, кореспондент: На засідання суду пресу не пускають. Після його закінчення дізнаємось: суддя вирішила перенести засідання через те, що прокуратура не надала всіх документів. У самій клініці кажуть: не розуміють кому заважає будівля, яка зведена на землі, що уже більше століття належить інституту Громашевського.
Вікторія ЗАДОРОЖНА, директор інституту епідеміології ім. Громашевського: "Сама земля находится в собственности КОГА. А нам дано право на постоянное пользование этой землей".

Олеся ВАРЛАМОВА, кореспондент: Із затвердженою проектною документацією та грошима від Кабміну, а це 50 мільйонів гривень, і збудували сучасну лікарню. Цьому передували протягом 4 років скандали з виселенням пацієнтів з клініки на території Лаври та передачі приміщення церковникам. Врешті півроку тому клініку збудували. Щоправда, на модерному обладнанні не працюють – не можуть під'єднати через проблеми підрядника із закупівлями.

Світлана АНТОНЯК, завідувачка відділення клініки ім. Громашевського: "Цель достигнута – клиника из Лавры выселена. А как дальше. Обещалось нам, что пациенты будут в лучших условиях".

Олеся ВАРЛАМОВА, кореспондент: Тут можуть надавати лише медикаментозну терапію та фахове обслуговування. У клініці немає ліфта, пральні, їдальні, операційних. Все передбачено на паперах. Навіть власна котельня та централізована подача медичного газу не функціонують. Утім крім цієї клініки, важкохворим на СНІД, гепатит та туберкульоз іти немає куди.